Fiber Alt Yapım Varken VDSL Hizmeti Alabiliyorum

Başvuru için Aradım Binamda Türktelekom fiber internet bulunmakta aradığımda vdsl verebiliriz diyorlar belki kutu aktif deildir diyerek türktelekom bayisine gittim (çağrı destek gitmemi söyledi) aktif olduğunu söyledi dairelere sadece fiber kablo çekilmedi onuda zaten abonelik aldığında çekiyoruz dediler turknettende alsanızda aynı . ama ben başvuru için aradaığımda bi destek alamıyorum fiber başvurusu yapamıyorum ne yapmam lazım

Siteden hız sorguladınmı ne yazıyor?
Ayrıca bu pon cihazı binaya kadar fiber buradan sonrası cat6 kablo ile gelir onuda size çektirtirler muhtelelen.

gözüken bu fiber gözükmüyor şuanda ben turkcell süperonline kullanıyorum evimde benim binada şuanda zorunlu olarak başka fiber alt yapı yoktu cat 6 geliyor evlere ama kablo çekmeleri lazım diye biliyorum abonelik başlarken

sonuç olarak fiber kutusu bulunmakta binada bana vermeleri lazım ama vdsl alabiliyorum düzgün bir destekte alamadım ne yapacağımı bilemiyorum kutu aktif ama fiber kullanamıyorum

Altyapınız FTTB olabilir yani binaya kadar fiber ise dairelere fiber kablo çekilmez CAT6 ile devam eder.
Buradan sorgulama yapıp sonucu paylaşır mısınız?

2 Beğeni

BU ÇIKTI TAM OLARAK NE BİLMİYORUM

Tahmin ettiğim gibi FTTB altyapı gözüküyor. Sokakta veya mahallelerde gördüğümüz saha dolabının binanıza getirilmiş hali olarak düşünebilirsiniz. FTTB üzerinden VDSL2 hizmeti alabilirsiniz. Siz genede bağlı olduğunuz Türk Telekom Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz, binada bulunan altyapı hakkında bilgi almak istediğinizi belirtirseniz detaylı bilgi alabilirsiniz.

1 Beğeni

Şimdi Ben istersem bayüden fiber kabloyu alabiliyorum ama bayüye gittim ben onlar sitemden baktılar ve fiber verebiliz dediler şimdi ona göre ben pazartesi gidip daireye fiber kablo çektiriyim mi gelince bağlaya bilirler mi ?

1 Beğeni

TT 8 mbps’e bile fiber diyor, siz özellikle daireye kadar fiber optik kablo bağlantısı yapılır mı onu sorun bence. Olmazsa bile bu şekilde de sağlıklı bir bağlantı olacağını düşünüyorum

2 Beğeni

bakır kablo istemiyorum ondan dolayı ben zaten TurkNet geçmek istiyorum bakır olduktan sonra bi işe yaramaz

1 Beğeni

TT ile konuşun. Zaten binanıza kadar fiber geliyor. O kutuyu FTTH’ye dönüştürmeleri gerekiyor. FTTH dönüşümünden sonra zaten eve kadar fiber kablo da çekilir. Siz kendiniz bunu yapabileceğinizi sanmıyorum. Yapsanız dahi GPON cihazını TT vermek zorunda ve TT altyapınız vdsl olduğundan böyle bir şeyi kabul etmeyecektir. Ayrıca o kutuya da zaten sadece TT’nin müdahale hakkı var.

1 Beğeni

Normalde binaya kadar fiber olan altyapılarda da fiber görünüyor sorgulamada aktif olmamışta olabilir bizim aboneliklerin ikiside fiber mesela birisi binaya kadar fiber diğeri daireye kadar fiber ikiside hız sorgulamada fiber görünüyor

1 Beğeni

Bu kutuyu biliyorum. TT üzerine Fiber yazıyor ama sadece kutuya fiber kablo giriyor. Kutuda VDSL sinyaline çevriliyor. TT saha dolabını bir nevi bina içine taşımış. Ama kandırmayı çok sevdiği ve 8Mbps’ye bile Fiber dediği için ortalık karışıyor. Birde FTTH kutuları böyle olmuyor daha küçük ve içerisinde herhangi bir elektronik cihaz yer almıyor.

2 Beğeni

Bende biliyorum.(20 karakter)
Türk telekomun paketleri saçma ve pahalı

1 Beğeni

Haklısın Kutuya Müdale Edemem Ama Bizim Kutuyu Açık Bırakmışlar İçine Baktım Emin Olmak için Bakır Dönüşüm Varmı Diye

Bizim sitenin içerisindeki kutunun içersinde fotoğraftaki gibi pon cihazı var ona takılı cat6 kablolar ama daireye kadar olan fiberler daha verimli bence iki tür fiberi kullanmış bir kullanıcı olarak söylüyorum umarım bulunduğum bölgeye 2021 için herhangi bir planlama yapılmamış ama 2022 yılında TurkNet altyapısı için bir plan, proje ve program yapılırda bizde tez vakitte TurkNet altyapısına kavuşur ve internetteki hız probleminide aşarız hayırlısıyla.(İstanbul/Bağcılar/Kirazlı Mahallesi/Kurtuluş Caddesi/Sayf İstanbul Sitesi ve Papatya Apartmanı)
@EFG , @Baran , @TworA , @ModeratriX , @Selcukssn , @Hakan.Yildirim , @mehmetcan

resim

1 Beğeni

Umarım gelir şu GigaFiber. Ankaraya daha bu sene başladı. O nedenle ben umutlu değilim benim binama geleceğinden. :smiley: Yakın zamanda fahiş fiyatlı 100 Mbps üzeri hızlar gelecek. TT’nin uyguladığı 95Mbps port sınırının kaldırılması buna işaret gibi görünüyor.

Geldi zaten o paketler şuan TurkNet’te ses soluk yok gibirnet ve netspeed’te açıklandı 1000’e 20’yi 750₺ yazmışlar.

Evet ama daha satışı yok. BTK onayı bekliyorlar. TurkNet’de büyük ihtimal ondan dolayı daha duyurmuyor.

1 Beğeni

Bu fiyatlarda olacaksa olmasın daha iyi