Fesih faturası

TTden geçiş yaptığım halde fesih faturası yerine normal fatura kesiyor Türk Telekom. Ağustos ve Eylül faturalarını oimden göndererek 120 liralık indirimi alabilmem mümkün müdür? Yoksa ne yapmam gerekir?

Fesih ücreti, cayma bedeli, ceza gibi kalemler yazıyor ise faturada onunla ilgili iade olabilir, ama normal kesilmiş bir faturayı ödeyeceğini sanmıyorum. Şansınızı deneyin.

Hizmeti farklı bi sağlayıcıya taşıdığımda taahhütten caymış olmuyor muyum? Türk telekom neden böyle bir şey yapar anlamıyorum.

telekomdaki aboneliğinizin sonlandırıldığına emin olun. eğer oradaki abonelik devam ediyorsa normal fatura kesiyor olabilirler.

2 Beğeni

20 Temmuzda Türknet hizmetim aktif oldu. Türk telekomda bağlantım kesildi türknet kullanıcı adı şifresiyle bağlantı sağlamıştım daha nasıl iptal olacak anlamadım?

2 Beğeni

eğer telekom aboneliğiniz bittiyse fatura gelmemesi lazım. gelirse de fesih ücreti yansır ve fatura kesilir. ama hiç bir şey yokmuş gibi fatura geliyorsa bi sorun var demektir. 20 temmuzda telekom bağlantısı bittiyse en fazla ağustosta son bir fatura daha gelebilir. ama eylülde normal bi fatura gelirse sorun olabilir.

turknet hizmetinin aktif olması diğer iss ile aboneliğiniz bitti anlamına gelmeyebilir. twitterdaki bazı şikayetlerde görmüştüm. sonlandığı sandığı aboneliğin bitmediğini söyleyenler vardı.
son gelen faturanın içeriğine bir bakın. gerekirse telekomla bir görüşün bence.

2 Beğeni

Faturaya bakıp telekomla görüşeyim teşekkürler

1 Beğeni

TurkNet ile de görüşün… Telekom üzerinden geçiş yaptınız ise TurkNet in churn onayını almış o şekilde aktivasyon yapmış olması gerekiyor. Telekom müşteri hizmetleri ile görüşün. Twitter üzerinden yazarsanız sizinle iletişime geçerler.

2 Beğeni

Türk Telekomla görüştüm hizmetiniz aktif görünüyor turknet taşıma işlemi değil yeni abonelik olarak yapmıştır onlarla görüşmeniz gerekir dedi. Hangi adımdan kayıt açacağım?

1 Beğeni

keşke haklı çıkmasaydım. size iş çıktı biraz… :face_with_raised_eyebrow:

bi şekilde turknetlede görüşün. bu vakitten sonra siz geçiş yapmayacağınız için turknet fesih faturası ödermi bilmiyorum. normalde ödedikleri fesih bedeli, geçiş yapana. siz abone olduktan sonra telekomu fesh edeceğiniz için Turknet ödeme yapmayabilir. aslında işinin ehli ve insaniyeti olan bir müşteri danışmanına denk gelirseniz, sizin haklı olduğunuzu anlar ve ödeme yaparlar. ama o kişiyi bulmak mesele :frowning:
eğer siz kapatmadan turknet aboneliği başlattıysanız sorumluluk sizde ama turknete geçiş için başvurup onlar biz telekomdan geçişi yapacağız dedilerse burada sorumluluk turknette. sanırım sen 2. yöntemi kullandın.

eğer turknetle devam edecekseniz direk telekomu arayıp onu kapatın. ama dediğim gibi ceza bedeli ödemesinde sorun olabilir. yok telekomla devam edeyim derseniz turknette kayıt açın.

1 Beğeni

Türknete geçiş için başvurdum churn evrağı da yüklü oimde ve telekoma da telekomda bağlantım kesildi türknet şifresiyle giriş yaptım dedim hizmetiniz aktif gözüküyor dedi. Fatura adımından mı kayıt açmam gerekir?

1 Beğeni

adminler bu konuda daha iyi bir fikir verebilir. fesih bedelinin karşılanması için fatura şikayet ya da fatura itiraz gibi bir başlık olması lazım. oradan açabilirsiniz. ben hiç kulanmadığım için tam bilmiyorum :frowning:

telekomuda kapatmak için artık onlarla irtibata geçin. tabi turknette kalmak istiyorsanız. ama fesih bedeli için turknetle irtibat kurmanız lazım.

Ya türk telekom türknetin gönderdiği churn evrağını işleme almadı ya da türknet hiç göndermedi. Türknete geçtiğime bi kez daha pişman oldum ne hız alabildim ne doğru düzgün bir hizmet.

1 Beğeni

Tahmin ettiğim gibi. Churn değil yeni abonelik. Abone kaynaklı da olabilir müşteri temsilcisi kaynaklı da.

Önce fatura adımından kayıt açın durumu anlatın daha sonra abonelik işlemleri adımından da açıp durumu anlatın. Bu esnada isterseniz Telekom aboneliğinin iptali için de başvuru yapabilirsiniz

1 Beğeni

Abone kaynaklı olamaz olsa churn evrağını göndermezdim. Tamamen türknetin sorumsuzluğu

1 Beğeni

Özelden benimle abone numaranızı paylaşabilir misiniz?

2 Beğeni

@selcuk.sesen mesajımı görmediniz mi acaba?