Fazla modemi nasıl değerlendirebilirim?

Merhabalar,
Daha önceleri TurkNet’ten aldığım Zyxel modem kullanıyordum. Yakın zamanda Keenetic hero dsl modeme geçiş yaptım. Dolayısıyla eski Zyxel modemim boşa çıktı. Bu modemi nasıl değerlendirebilirim?
İnternete bir faydası olabilecek bir şekilde değerlendirmem mümkün mü?
(Not: Keenetic modemin kablosuz bağlantısında herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Bilgisayarım kablolu olarak bağlı)

Zyxel modemi router olarak kullana bilirsin, o şekilde kullanman için çekmeyen yere veya az çeken yere kablo çekerek modemi kullanabilirsiniz.

2 Beğeni

Teşekkür ederim cevabınız için.
Başka kullanım senaryosu yok değil mi? Sadece router olarak iş görür sanırım şuanda

Wifi üzerinden ne yazık ki internet alamıyor sadece kablo üzerinden alıyor.

2 Beğeni

Tamamdır teşekkür ederim cevaplarınız için

Benimde sıfır aldığım ama ihtiyacımın kalmadı Xiaomi Router 4A Gigabit Version var satıyorum bende.

1 Beğeni

İki modem arasında ciddi performans farkı göxlemlediniz mi? Özellikle wifi bakımından.

@CKLasT dediği gibi router olarak değerlendirebilirsiniz.

2 Beğeni

Merhabalar, @CKLasT bey’in de dediği gibi router olarak modemi kullanmak daha mantıklı çünkü kör noktalarda da interneti kesintisiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Kablolu olarak router işlemini yaparsanız modemin çekmediği kör noktalarda routerin sinyalinde performans açısından daha verimli olabilir.

1 Beğeni

Türknetin zyxel modemine son güncellemeyle mesh özelliği eklendi, wifinin çekmediği veya aç çektiği bir konumda ana modeme wifi ile bağlanarak wifi repeater gibi kullanabilirsiniz.

2 Beğeni

Switch olarak çalışır
Ayarlanabilirse accesspoint olarak çalışır
SSID ile mesaj yollanabilir
Boş trafik yaratılıp civarda bir kanalın çalışması sabote edilebilir
Gece gürültü çıkaran biri varsa kafasına atılabilir
satılır
hediye edilir
Birşeyin altında yükseklik olarak kullanılabilir
Bıyanıp sanat eserine dönüştürülebilir
Kutusundan çıkartıp kartı pleksi kutu yapıp içini iletken olmayan soğutma sıvısı doldurulup sıvı soğutmalı router yapılabilir
Farklı yazılımlar kurulup denemeler yapılabilir
.
.
.
Hayal güçünüzü sınırlamayın :grin:

2 Beğeni

Merhaba, ben çok bir fark gözlemlemedim açıkçası. Hatta wifi bakımından Zyxel bir tık daha iyiydi diyebilirim. Gündelik kullanıcı için çok farketmiyor

1 Beğeni

Valla hocam ne güzel maddelemişsiniz biraz daha teknik bilgim olsaydı keşke :smiley: