Fatura Soru

Merhaba,

11 Eylül’de aktivasyonum tamamlandı ve Türknet’e geçiş yaptım. Yani daha 1 hafta olmadı internet geleli. Fakat şuanda 1 adet faturam var ve 95.65TL bu kadar çabuk fatura gelmesi normal midir? ayrıca 95TL değil miydi 65 kuruş neyden kaynaklıdır ?

Son olarak oim’den hizmetlerim bölümünde İnternet, Telefon (Ev telefonu numaram) ve altında Bir telefon daha bulunmakta. Bu 2. telefon nedir acaba?

Fatura detaylarını oim üzerinden kontrol edebilirsiniz. Faturada hata olduğunu düşünüyorsanız yine oim üzerinden fatura adımından destek kaydı açın

1 Beğeni

Anlamadığım olay bu ayın faturası önümüzdeki ay gelmesi gerekmiyor mu? daha 1 hafta olmadı fatura geldi pat diye

Dediğim gibi detay olarak açıklanmıştır kalemleri kontrol edin.

Görünüşe göre daha kullanmadığım ayın faturası gelmiş

Evet ön ödemeli sistem olduğu için bulunduğunuz ayın faturası o ay çıkarılır. Fatura ayın 1 inde kesilir ayın 10 undan itibaren sistemde görünür. Eğer sizin ip alma tarihiniz 11 Eylül ise dediğim gibi fatura adımından kayıt açın ve kullanmadığınız günler için indirim talep edin.

1 Beğeni

Ödemiş bulundum, önümüzdeki aydan kesinti isteyebilir miyim?

65 kuruşun arkasını arasan bi dert aramasan bir dert :joy: :joy: :joy:

Olsun siz yine açın destek kaydını bilgi isteyin. Eğer hatalı ise sonraki ay faturası üzerinde indirim yansıtılır.

turknette fatura peşin kesilir siz kullanırsınız daha sonra. sanırım ne ödeyeceğiniz kesin olduğu için peşin alma yoluna gidilmiş. başka hiç bir fatura ön ödemeli olamaz çünkü ne kullanılacağı önceden belli olmadığı için. ön ödemeli sistemler hariç.

hocam ilk ayın olduğu için ilk faturan olduğu için o 64 kuruş damga vergisi olarak alınmış en altta ayrıntılarda yazıyor :slight_smile:
damga ücreti tek sefere mahsus alınır bi sonraki faturalarda sadece paket ücreti yani 95 tl ödersin. :slight_smile:

1 Beğeni

aynen hocam onu sonradan farkettim fakat fatura bilgileri kısmında örneğin bu ayın 15’inde aktivasyon tamamlandıysa diğer ay çift fatura gelecek ve 1 ay tam 1 ay yarım olmak üzere 2 fatura olacağı yazıyor ama bana direk 1 hafta sonra pat diye geldi ve tam fatura geldi. Oysa ki daha 1 hafta kullandım. 11 günlük indirimli gelseydi bari

1 Beğeni

bi sonraki faturada eksisi artısı turknetle hesaplaşacaksınız. yeni aboneliklerde ya da paket değişimlerinde böyle oluyor. bi sonraki faturada hallolur. sorun olursa kayıt açarsın fatura itiraz diye.

Aynen hocam öyle yapıcaz artık başka çare yok

1 Beğeni

Birde bu yapa için konu açayım belki bilen biri anlatırda bilgilenmiş oluruz nasıl bir olay diye

1 Beğeni

6 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.