FastPath moduna nasıl geçebilirim?

merhaba 1517225 abone numaralı TurkNet müşterisiyim Asus AC51 modeme sahibim internetimi fast path moduna yükseltmek istiyorum ne yapabilirim. Bir küçük sorunum ise telefon numarası değiştirdiğim için online işlemler bölümüne giremiyorum. Adminler kontrol edip cevap verirse sevinirim çok teşekkür ederim lütfen

Uzun zaman olmuştu fast path konusunu görmeyeli. Buna müdahale olmuyordu sanırım tt cihazları hangi ayarda kullanıyorsa öyle devam ediyor olması lazım

YAPA dışında böyle bir işlem yoktu diye hatırlıyorum bende

1 Beğeni

Benim saha dolabı binada zaten 29 m mesafem ve hat degerleri oldukca iyi. Fast path bende ilk kez duydum artısı eksisi nedirki bunun

destek kaydı açınca yapılıyormu ki

self test dosyasını indirdim fakat senin attığın görüntü :slight_smile: Hat performans raporu alıyorum şimdi birde bitmesini bekliyorum

Bumudur :slight_smile: fastpath miymisim :slight_smile:

1 Beğeni

İki mod çok konusu geçiyordu eskiden 4-5 yıl önce diğeride interleaved modu. Şöyle özetlemiş bi kaynak;

“Fast Path’de santrale gelen paketler bekleme olmadan modeme gönderilir lakin interleaved modunda santrale gelen paketler bekler, kontrol edilir eksik varsa tamamlanması için beklenilir sonra modeme gönderilir. Gecikme süresini düşüren şeyde bu zaten.”

Ancak bunu YAPA altyapısı sahipleri kullanıyordu

1 Beğeni

Cs go faceit’te 80 üstü ping alıyorum ve bu durumdan sıkıldım. Crc nedir hiçbir bilgim yok sadece düşük pingim olsun istiyorum 60 indirme 7 upload alıyorum :slight_smile:

Hocam nasıl yapılıyor hiçbir bilgim yok, ticket attım cevap bekliyorum Türknetten.

Deneyeceğim şuan için bir şey yapamıyorum

baska bir froumda okudum bende ben dolaba cok yakınım diye dedim ama yapa da değilim.

Sadece YAPA’da kullanılıyordu hatta OİM üzerinden girdiğinizde mod seçme şıkkı var bi dönem diye hatırlıyorum :joy:

Bende interleaved kısmı 0 Fast te hızı gösteriyor bu fast path aktif demekmi oluyor acaba

şanslıyım o zaman :slight_smile:
birde gigafiber li olsak tam olucak bakalım beklemedeyiz :slight_smile:

1 Beğeni

ben yapa alt yapsında degilim ama fast mode dayım. yapa ile alakası yok. 1 ara kapatılar hatta. uzun uğraşlar sonucu açtırabildim.
1 sene fast olarak kullandım , pingim bir anda yükseldi kontrol ettigimde, kapatıldıgını gördüm. ekran görüntülerini gönderdim. bana devamlı bizde böyle bir şey yok dediler. turktelekom ile irtibata geçtim ve tanıdıklarım oldugu için tekrar fast geçtim. turk.net yok diyor ama hattım da şu anda tanımlı, olmadıgını söylediginiz bir şey hattımıda nasıl var o zaman . destek hizmetleri ya bilmiyor yada uğraşmak istemiyor. uğraşırsan , tanıdıgın var ise , var anlıyacagın.

1 Beğeni

Fast path kullanmıyoruz diye biliyorum çoğunluk olarak. İnterleaved modun en alt limiti olan fastla eşdeğer olanı kullanıyoruz o da interleave depth 1 olarak geçiyor

Merhaba @farenst, bakır kablolu altyapı üzerinden hizmet alıyorsunuz ve bağlı olduğunuz santral dolabı veya saha dolabında hangi internet profili tanımlıysa o profil üzerinden hizmet alıyorsunuz. TurkNet olarak bunu biz manuel değiştiremiyoruz.

benim paylastığım görüntüde fast path hizmet alıyorum sanırım dimi Enes hocam

Hocam fast path modu modem arayüzünden yapılabiliyor mu peki ? Asus ac51 modeme sahibim