Fast Path Mode a Geçiş

4 senedir TurkNet kullanıyorum. VAE altyapısı. Yalın internet muhabbetine kadar her şey iyiydi. Fakat yalın internete geçtikten sonra Path Mode, FastPath den Interleaved e dönüştürüldü. Destek den gelen cevap “Kullanmış olduğunuz VAE alt yapısında daha önce de Fast path modu kullanılmıyordu. Kontrolleri tekrardan sağlayıp sizi bilgilendireceğim.” oldu. 2 hafta bekledim dönüş olmadı. Tekrar mesaj attım. “FastPath den sadece YAPA aboneleri yararlanabilir denildi.”

Ben zaten hep VAE altyapısındaydım ve yalın internete geçene kadar hep FastPath kullandım. Hatta şuan bile upload modum FastPath. YAPA, VAE altyapısı falan hikaye.

Bu konu hakkında bir açıklama bekliyorum. En azından interleave depth i düşürün. snr margini 10db altına ayarlayınca 2096 oluyor. Çok fazla gecikme ve ping yaşanıyor.

Interleave Depth in gecikme süresi yani ping ile olan ilişkisi. Fast Path de 1 oluyor bu değer.

1 Beğeni

Yapaya özel birşey değil fast veya ınterleave bulunduğun santral veya dolabın destekleyen bir modu yakın zamanda çalışma yapıldı mı bölgende ayrıca ben vae kullanıyorum hepsi fast tekrardan talep edin işleminizi

1 Beğeni

benim modemde yazmıyor sanırım sanıl anlayabilirim hangi modda olduğunu

Yazarsa dsl kısmından yazar yoksa Google dan marka model olarak aratıp bulabilirsiniz belki

Hocam sorunu çözebildiniz mi bende de aynı sorun yaşanıyor şuan. Evimde iki adet internet aboneliği var eski hattım broadcom ve fast path iken yeni hattım unknown ve interleaved gözüküyor. TT ekibi geldi port değişimi yapıldı yine aynı.

Ben de aynı sorunla uğraşıyorum 3 haftadır. DSLAM’lardan kaynaklı sanırım. Santral inatla hattınız fast tanımlı diyor bana. Halbuki modemde gözüken ve tracert sonuçlarından da belli olan interleaved modda çalışıyor. Konu sahibininki gibi down’da interleaved up’da fast.

Aynı şekilde bende de durum bu. Modemle alakalı olabilir mi acaba? Başka bir modemde yok ki elimde deneyeyim. Adamlar bunlar son teknoloji vdsl2 kartları diyip duruyorlar. 3 kere port değiştirdiler çözülmedi. Fast path vs. bildikleri yok zaten ondan hiç anlamıyorlar.

Modemle alakası yok hocam. Ben 3 tane modem denedim. DSLAM’daki tanımlamalardan kaynaklı bu. Müşteri kaynaklı kesinlikle değil.

Bugün yine geldi TTden ekipler 3 4 kere port değiştirdiler bir şeyler yaptılar en sonunda fast path e geçişim sağlandı.

Port değiştirdiler derken? Santralden mi port değişikliği yapıldı ? Ankastreden mi? PM’e gelirseniz emsal açısından iyi olur benim için hocam.