Farklı bir modemi ana modem yapamama sorunum ve önyükleme gecikmeleri

Selamlar, 13 aydır internet sorunları ile uğraşıyorum, superonline- vodafone sonra yeniden superonline- superonline farklı paket- superonline daha farklı bir paket derken aboneliğim de devam ederken konuları derinden derinden araştıra araştıra bilgi sahibi ola ola altyapı sorunları yaşadığımı öğrenerek TurkNet ailesinin 1 aylık deneme paketi ile üye oldum, acaba sorun operatörde mi, operatörün paketinde mi, ps 4 te mi, upload ta mı modem de mi , yeni aldığım keenetic modemde mi, daha yeni aldığım netduma r3 te mi , ps5 aldım onda mı acaba derken 13 aylık periyotta da harcadığım paranın haddi hesabı olmamakla beraber, yurtdışından en iyi modemlerden birini de getirttim (Netduma R3), up down pingleri stabil, superonline da yaşadığım unloaded önyükleme sorunu dağda oturan abimin beş para etmez internet ve paketleri kullanırken 0-5 arası unloaded ms ile tecrübe ediyorken neti, ben bir profesyonel oyuncu ve youtuber olma yoluna girmişken TurkNet ile de yaptığım tüm görüşmelerde dahil unloaded değerinin 15-20 arası gelmesi normal karşılanmakla daha netten içeri adım atarken 20 ms gecikme ile bu işin içinde hiçbiryere yine varamamaktayım çünkü bana total gecikmenin 50 ms altında olması normal karşılanır denmekte fakat bunun 3 etmeninden ikisi sapasağlam iken ( down ping ve Up ping) yani iki kolum da sapasağlam iken gözümde feci arıza sağ elim sol kolum sağlam diye müşteri hizmetlerince göz ardı edilmeye çalışmaktadır, fakat uzman oyun kullanıcısı için cehennem devam ediyor, iki aşamam kaldı bir unloaded ın attığım ilk adımda beni izmir gaziemirden karadeniz sınırına bağlanıyormuşumcasına gecikmeler içinde olması ve modemimi ana modem olarak kurabilmem,foruma yeni üye oldum çok da beğendim, test sonuçlarını atmak isterim, Net duma ile genel ping test sonuçlarım da fena değil, server kaynaklı gecikmeleri de ezberden öte biliyorum, ana modem olarak da kullanıcı adımı ve şifremi girmeme rağmen ne keenetic ne Net duma r3 te Ppooe ile bağlanıp giriş yapamamış bulunmaktayım, biraz uzun yazdım test sonuçlarını da atmak istiyorum ama ek yapmayı bir türlü bulamadım, yardımlarınızı 13 aydır cinnet geçiren biri olarak herhangi binlerce kullanıcıdan daha çok beklediğime inanmanız dileğiyle , teşekkürler …

1 Beğeni

Selam @bitmeyencilem, hizmetinizi kontrol ederek yardımcı olmak isterim. Müşteri numaranızı ve aldığınız test sonuçlarını özel mesajlar üzerinden benimle paylaşabilir misiniz?

Hiçbirsey anlamadım.Köprü modunda mı sorun var oynadığınız oyun ne ping sorunu mu var?Satırları boşluk bırakarak yazarsanız daha iyi olur

Modemimi köprü modu dışında ana modem olarak kullanamama ve unloaded degerinin düşürülmesi için yazdım kısacası üstadım

Unload sorununu sadece tek başına keenetic modemde de yaşıyor musunuz?Araya router girince ping sorunu yaşayanları çok kez görmüştüm.Kimisi dhcp yi kapat diyor o zaman statik ip almanız lazım.
Hatta TT fiber kullanan kişiler TT’nin verdiğini değiştirip en kaliteli cihazı alıp internete çıksalar bile ping sorunu yaşayanları gördüm internette.
Dediğim gibi o cihazı tek başına kullanamazsınız,internete çıkamazsınız.Keenetic modeminizde tek başına kullanabilirsiniz unload sorunu yaşamıyorsanız o araya giren router sebep oluyodur.

Nasıl bir ayar yapılır nasıl bir destek alınır bilmiyorum.Çünkü elinizdeki cihazın türkçe destek ekibi yok.Tek önerim internet kablosunu keenetice,keenetice bağlayacağınız kabloyu da elinizdeki cihazın ethernet portlarına değil tek farklı renk olan(mesela mavi) oraya bağlamanız ordan da ethernet portlarından pcye ve ps ye bağlamanız olabilir yanlış kablolama yaptıysanız.

Hocam dediğiniz cihaza baktım.Dediğiniz cihaz router tek başına internete çıkamazsın ve ana cihaz olarak kullanamazsınız.Modem lazım.

İnternet kablosunu keenetic modeminize veya herhangi bir modeme bağlayıp ordan da kablo ile dediğiniz cihaza bağlamanız lazım daha sonra o cihazdan da ethernet ile pc veya ps ye.

Yabancılarda durum nasıldır bilmem ama araştırdığım kadarıyla böyle.Elinizdeki yurtdışından aldığınız cihaz router tek başına tek cihaz kullanarak internete çıkamazsınız

Sizin sorununuz internete çıkarken TurkNet serverına bile girişte 20 ms ile giriş yapmak mı?

Hocam nasıl kullanamıyorsunuz köprü modu dışında acaba elinizdeki router mi modem mi modeli ne?Modemi sıfırlayıp doğru şekilde kurulum yaptığınızda siz istemedikçe köprü modu dışında tabii ki tek cihazla internete çıkmanız lazım.

Ping sorunu olayı da bambaşka mevzu.Hız testinde yük altında 20 ms demişsiniz.Ben wi-fi de bile TurkNet serverıne test yaparken en az 5 ms gördüğümde oldu.Ama tabii ki de oyunlarda oyunun serverı girdiği için 30-40 arası oyundan oyuna.Hatta akşam saatleri yoğun olursa googlea bile 30-40 ms atıyorum,normalde en düşük 20.

Altyapınız nedir,ne kadar destekliyor,dsl ise değerler nasıl,ping sorunu yaşadığınız oyun veya uygulama ne?

Hocam selam, modem ana modem olarak kullanılıyor Superonline da bile kullanabildim, Türk nette keenetiği dahi bağlamama izin vermiyo dediğiniz şekilde tüm denemeleri zaten yapmıştım ama olmadı, unloaded değeri de kablolu şekilde bile ilk açılışta aldığım değer 15-20 download - upload pinglerinden bahsetmiyorum onları modem 0’a sabitliyor zaten, bahsettiğim durumun oyun serverı ile alakası yok yani, 0-5 arası çıkacağını ve çıkması gerektiğini biliyorum ama çıkmıyor malesef

Hocam aynı cihazın kurulumunu yapan biri youtubeda dediğim şekilde yapmış ve ana modem olarak kullanamazsınız demiş, demek ki sağlayıcı da farkettiriyosa Network birimi size ne dedi acaba TurkNet’in?