Farklı bir modemi ana modem olarak bağlayamama ve unloded sorunu

3864424 numaralı TurkNet abonesiyim,baglatalı 1 ay olmadı.Net Duma R3 ve Keenetic Hopper modemi ana modem olarak bağlayamıyorum, superonline da sorunsuz şekilde bağlılar köprü şeklinde Net Duma bağlanıyor, bir diğer konu da unloaded değeri de kablolu şekilde bile ilk açılışta 15-20 ms download - upload pingleri 0 ,modem 0’a sabitliyor zaten fakat unloaded tan dolayı ciddi gecikme yaşıyorum, bahsettiğim durumun oyun serverı ile alakası yok 0-5 arası çıkacağını ve çıkması gerektiğini biliyorum ama çıkmıyor, müşteri hizmetleri total ms in 50 altında olması durumunda bişey yapmayacaklarını söylüyor ama ben ciddi sıkıntı yaşıyorum, özellikle bir moderatör ya da bu konudan anlayan yardımı dokunabilecek birinden yardım bekliyorum

@bitmeyencilem Selamlar, 75586973 numaralı kaydınızı oluşturarak uzmanımıza ilettim. Uzmanımız gerekli kontrollerini yaparak sorunu çözümlemek adına sizinle iletişime geçecektir :pray:

Selam, uzmanınız müşteri hizmetlerine yönlendirmiş ve yine bitmeyen kısır döngü ve yine çözüm yok , sağolun

@bitmeyencilem Kontrol ettiğimde uzmanımız hız testi ve tracert test sonuçlarını istemiştir. Test sonuçlarını kaydınız üzerinden iletebilir misiniz?

Buyrun üstadım,yeni kullanıcılar tek resim gönderebilir uyarısı verdi , zaten arıza kayıtlatında fazlasıyla test sonucu attım 5-10 gün önce, ben bunları daha önce de attım 3-5 gün cevap bekledim, total 50 ms altı normal görünür altyapıya bakılmaz deyip geçtiler ve şaştım kaldım, üç uzuvdan ikisi sapasağlamsa biri arızalıysa sağlıklı mı sayılıyorum yani dedim 15-20 ms unloaded acayip tuhaflıklara sebebiyet veriyor diğer download upload ms lerini de zaten benim modemim düzeltiyor sizden tek beklediğim unloadedtı zaten bu yüzden TurkNet 'e geçmek için deneme yapıyorum dedim, anlıyoruz haklısınız ama malesef dediler

İstanbulda gigafiber kullanıp bırakın unloadı direkt oyun sunucularından 6 ms alanı gördüm.TurkNetin verdiği zyxel veya airties modem ile.Düz dsl kullananlar İstanbulda 10-15 arası gördüm belli oyunlarda.

Tracert testi atsana.TurkNet servera direk 20 ile başlamıyordur umarım.4 veya 5 ile başlar.Hattın fast modunda değil mi?Tracert testinde 2 veya 3. Hopda 5 ms civarı görüp sonra yükseliyosa fast modundadır

@bitmeyencilem bu durumu ilgili birimimize ilettim. Ekiplerimiz kontrol ederek size dönüş sağlayacaklar :pray: