Evimin Tam Dibine Tip-7 Dolabı Konuldu Ne Zaman Aktif Olur?

Arkadaşlar Geçen İşe Giderken Belediye Evin Önünü Kazıyordu Devam Ettim Akşam İşten Geldiğimde Nur Topu Gibi Tip-7 Dolabnı Gördüm Ne Zaman Aktif Olur Bu Sizce ? İşin Ehli Arkadaşlardan Fikirlerini Duymak İsterim…

1 Beğeni

1-2 ay kadar sürüyor bölgedeki ekibe göre bu süre değişiklik gösterebilir.

benimde aşağı sokağıma konmuştu benim hattımın geçtiği noktaya koyduktan 2 hafta sonra hattımı dolaba taşıdılar bende gerçi bizim buradaki tt ekibi baya hızlı arıza kaydı yaptığım gün içinde arızamı gideriyolar birazda tt ekibine bağlı

1 Beğeni

Benim açtığım konudan bulabilirsin. 2 hafta dan daha kısa sürede aktif oldu burada.

Senn yan binada varmış baktım dostum lakin bzim sokağı brak mahallede bir ilk…

İnşallah hızlıda bağlansa kullansak efsane olcak

Benim evimin yakınına koyulan aynı gün içinde aktif edildi ve hatlar bağlandı ama 1 ay içinde işlemler halledilen de var. Bu durum hakkında bilgi almak için TT Müşteri Hizmetleri’yle iletişime geçebilir veya bağlı olduğunuz Türk Telekom Müdürlüğü’nden bilgi alabilirsiniz.

Bizim 4 ayda anca aktif oldu, hatta geçen hafta gerçekleşti bu olay ama ben vdsl dolaba geçiş için talep oluşturdum hala geçirmediler yapada olduğum için, türk telekom sorun çıkarıyor diğer firmalara

Boş port olması durumunda geçiş yapılmıyor ise BTK üzerinden şikayet oluşturabilirsiniz. Boş port yok ise port takviyesi için dilekçe vermeniz gerekmektedir.

1 Beğeni

Port ve altyapı var hatta altyapı sorgulama sitesinde de vdsl hizmet gözüküyor karşı komşum önceden 8 mbps alıyordu simdi 79 mbps alıyor ama o tt müşterisi, ben kendi evimi sorgulayınca 35 mbps alabileceğim gözüküyor, aslında ben de 79 falan alabilirim de tahminen tt müşterisi olmadığım için öyle çıkıyor, btk şikayetlere ne kadar sürede dönüyor sorunu çözerler mi ?

O binanın kendi saha dolabı vardı yani sadece onlar kullanıyordu bizle alakası yoktu. Tip-7 saha dolabı bizim mahalleye yeni geldi 1.5 hafta da aktif oldu
75Mbps hız alıyorum

BTK üzerinden yapılan şikayetlere ortalama 15 gün içerisinde geri dönüş yapılmaktadır. TurkNet OİM üzerinden destek kaydı açtığınız zaman ne gibi bir sorun ile karşılaşıyorsunuz?

1 Beğeni

TurkNet yetkililerinin bir suçu yok bu konuda, açtığım destek kayıtlarında türk telekomun buna izin vermediklerini söylüyorlar, cidden delirme noktasına geldim, yıllardır 8 mbps kullanmaktan bıktım, hatta vdsl dolaplar aktif edildikten sonra yapada aldığım hız 4 mbps’e düştü. Öte yandan aşağı kata netspeed başvurusu yaptım belki onlar vdsl dolap hizmetini kullanabilir diye ama yine yok 8 gündür netspeed bile abonelik başlatamadı, türk telekom şuan İZMİR/KARABAĞLAR gazi mahallesine kasıtlı olarak sadece kendi müşterilerine hizmet sunuyor, netspeed TurkNet vs hiçbirinin vdsl dolap kullanmasına izin vermiyor, şuan btk ya şikayet kaydı açıyorum, inşallah onlar yardımcı olabilir ama bu sanki devleti devlete şikayet etmeye benziyor, inşallah hakımızda hayırlısı olur

1 Beğeni

Bağlı olduğunuz Türk Telekom Müdürlüğü ile iletişime geçmenizi öneririm. Umarım en kısa sürede sorununuz çözüme ulaştırılır. Yakınınızda aynı dolap üzerinden VDSL hizmeti alan bir TurkNet abonesi var ise referans olarak gösterebilirsiniz.

Maalesef yakınımda vdsl dolabı kullanan TurkNet abonesi yok çünkü o kişiye de aynı zorluğu çıkarmışlar ama mahalledeki tt kullanıcları şuan vdsl hizmet alıyor. Dediğiniz gibi türk telekom müdürlüğüne gidip konusmak en iyisi ama az çok herkesin de tahmin ettiği gibi hiçbir şekilde yardımcı olmayacaklardır. Yardımlarınız için teşekkür ederim baran bey

1 Beğeni

Siz genede şansınızı deneyin. Rica ederim. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni