Evimin içine firber kablo çektirmem gerek mi?

Merhaba.
TurkNet e başvurdum, fiber tarifeye uygun bölgede oturuyorum.
Apartmanın alt katına fiber kablo geliyor. Kablo kutusu mevcut.
Kutunun yanından bütün dairelere Cat6 kablo da geliyor.
Komşulardan 3 kişi fiber kullanıyor. Diğerleri uydudan İnternet kullanıyor.
Fiber kullananlara sordum eve kadar fiber kablo çektirmişler.
Sizlere apartmandaki sistemlerin fotoğrafını paylaşayım.
Sizce evimin içine kadar fiber kablo çektirmem gerek mi yoksa aşağıdaki cat6 ile evime fiber İnternet verebilirler mi?

Fiber kutusunun fotoğrafları

1: https://neiyiolur.com/wp-content/uploads/2022/01/IMG_20220108_195944-1152x1536.jpg

2: https://neiyiolur.com/wp-content/uploads/2022/01/IMG_20220108_195937-1-1152x1536.jpg

Dairelere kadar dağılan cat6 kablolar. Her dairenin ayrı kablosu mevcut.

FTTH görünüyor bu sistem sanırım, eve kadar fiber başvurduktan sonra ekipler çeker diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Ekstra bir ücret talep edilir mi acaba bununla ilgili. Mesafe ortalama 10 metre civarı.

Binaya kadar fiber geliyor. Kendiniz çektirmek zorundasınız. Arkadaşımın evinde daireye kadar fiber vardı hiç kablo çektirmedi. 2.ci görselde Cat6 yok hocam.

Bunu normal elektrikçi mi yoksa Türk Telekom un kendisi mi çekiyor?

Ben Telekom çekmesi gerekiyor diye düşünüyorum. TurkNet arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz. @EFG

Cat 6 mevcut

Ftth dediğimiz fiber yani daireye kadar olan Cat kablo ile gelen dsl hattıdır ondan fiber hız alamazsınız türk Telekom dan alırsanız kendisi çeker buna gerek de yok basit bir işlem elektrikçi çekiyor bu hattı zaten sizde çekebilirsiniz zor değil TurkNet gayet iyi hız verir önce kablo işini halledin sonra TurkNet e başvuru yapın

Elimden kablo çekme, çakma her türlü iş gelir ama fiber kablo biraz bilgim dışında. Kutudan eve nasıl çekeceğimi anlatacak bir video, döküman veya belge var mı
Varsa gönderirseniz memnun olurum.

Öyle bir video yok ancak benle iletişime geçebilirsiniz detaylar hakkında destek olabilirim hatta yakın ise konum bende gelip yapabilirim

Çok sağol teşekkür ederim.

Rica ederim Dm yoluyla mesaj atabilirsiniz

O kutudan çıkan sarı ince kablolar her daireye çekilir sizin ayrıca bir işlem yaptırmanıza gerek yok tüm işlemi TT fiber ekibi yapacaktır.