Evime VDSL gerçekten gelecek mi?

Tamamda onlar fiber döşemiyorlar mı? Fiberle uğraşıyorlar. Bu bakırı nasıl etkilesin ki? Saha dolabı değişince, bakır kablolarıdamı yenileyecekler yoksa?

Sonuçta hepsi aynı kanal üzerinden geçiyor. :slight_smile: Her nokta da ek olduğunu düşün. Orada ezilme olsa internetin hızı düşmez mi ? Ya da yağmur yağsa bakırın paslanması olmaz mı ? Bir de her yeni kullanıcı eklendiğinde veya bir kullanıcının hızı arttırıldığında bile bakır VDSL ADSL etkisi var.

Evet ama bakır kabloların sert bir koruyucusu var. Sert siyah bir plastik borunun içinden geçiyor hepsi. Bu sebeple hemen yanından fiber döşemiş olmaları, hattımı nasıl olumsuz etkileyebiliyor? :confused:

1 Beğeni

Her türlü olasılığı var çünkü bakır kablodan bahsediyoruz. :slight_smile:

1 Beğeni

@mixerboy Fibere ne ihtiyacın var. FTTC yetmiyor mu?
FTTC yi de bırak sana FTTN bile yeter.
yapada iken santrale uzaklığın neydi ?

YAPA’da iken santrale uzaklığım aynıydı. 1873 metreydi. TurkNet Online İşlemlerde yazıyordu bu. Ayrıca öyle düşünmeyin. Ben FTTH fiber isterim ama FTTC’ye de razı olurum. Lakin saha dolabından sadece 100 metre uzağım. O dolap değişirse anca VDSL hizmet alabilirim.

O zaman yapacağın şey şu. 10-15 kişi bul imza topla güzel bir dilekçe yaz hatta bunu btk üzerinden o imzalayan kişilerle beraber gönder aynı sokakta olsun. Sonra bekle böylece başka yapacağın bişi kalmaz. Sende rahat edersin herkesde rahat eder =)

Telekom bu sene içerisinde demişti. Birkaç ay sonra gelirler mi? Yoksa illa imza toplamakla uğraşmak zorunda mıyım? :confused:

Sen topla imzanı gelmezler.

İmza toplamadan nasıl gelmesinler? Fiberi buraya kadar çektiler. Sadece dolabın değişmesi kaldı geriye. :frowning: Bu sene içerisinde fiber dönüşüm demişti Telekom bölge müdürlüğü. Olması lazım değil mi artık?

Bilmem :smiley: Bir sor bakalım olur mu diye adamlara ne diyorlar sonrada gel burda yaz =)

Fiber dönüşüm yapılacak demişlerdi bu sene için. Tekrar aynısını söylemezler mi?

Erdem bak bunu yapacaksın. Bunun telekom kutulu versiyonu vardı bulamadım.

2 Beğeni

İşte anlatmak istediğim buna benziyor ama anladınız siz daha beteri =)

Tamamda bu sene sonuna kadar Türkiye’nin %90’ı VDSL olacak? %10’a dahil olmam herhalde? Türkiye'nin her yerine fiber gelecek! İşte tarih - ShiftDelete.Net

Yoruldum =) Sen yorulmadın mı =)

Bilmiyorum ki. Ancak Ulaştırma ve Altyapı bakanlığına güvenemez miyiz?

Kardeşim inşallah gelir de kurtulursun valla. Artık konuya girmeden başlığından konuyu senin açtığını tahmin edebiliyorum :smiley: En kısa sürede VDSL ile buluşursun inşallah.

2 Beğeni

Psikopat mı görmek istiyorsunuz! :smiley:

Arkadaşların dediklerini bir deneyin…

1 Beğeni

Türk Telekom kamu kurumu olmadığı için Cimer üzerinden hiçbir bilgi alamazsınız.