Evime ozel Gigafiber cektirmek icin ne yapmam gerekiyor?

Selam arkadaslar,

Duydugum kadariyla TurkNet Istanbul ve Izmir disindaki bazi illerdeki yayincilara vs ozel olarak Gigafiber cekiyormus.

Ben yayinci degilim fakat ucreti neyse karsilayip apartmanima Gigafiber getirtmek istiyorum.

Bu mumkun mudur?

Bölgede YAPA altyapısı veya TurkNet’in fiber ağı var mı ?

Hayir yok maalesef. Sadece Turk Telekom fiber var apartmanimizda. FTTH, herkesin dairesine kadar gidiyor. Onlarida bizzat kendim cektirtmistim ama TurkNet olsa daha iyi.

1 Beğeni

Nerede ikamet ediyorsunuz ?

Antalya’da ikamet ediyorum.

1 Beğeni

Buradaki liste güncel değil.
Antalya’da YAPA altyapısı var. Hatta Jahrein gigafiber kullanıyor diye biliyorum. Bence merkezdeyseniz yapabilirler.
@Baran
@EFG

Benim bulundugum ilce bu listede gorunmuyor. Zaten sadece 2 tane ilcesi var bu listede.

TT FFTH hizmeti var ise şu anlık 100 Mbps’e kadar TurkNet’ten hizmet alabilirsiniz ancak yani, tabii ki down 100 up 8 ile sınırlandırılır. Antalya’da YAPA olabilir, Jahrein 1 Gbps simetrik kullanıyor. Altyapınızı, altyapı sorgulama sisteminden sorguladınız mı? İnternet Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet

VAE gorunuyor. Bende 1000 simetrik istiyorum ama maliyeti neyse karsilayip TurkNet’e cektirmek mumkun mudur acaba? Ve maliyeti ne olur?

YAPA olan yerlere öncelik mi veriyorlar, yoksa kesin gelecek mi YAPA’lara?

Vallahi hocam yani eve şahsi olarak sunucu alınması vs. maliyeti baya bir tuzlu olur. Yalnız YAPA altyapısı var gibi görünüyor belirli bölgelerde, benim tahminim YAPA altyapınız var belki ilerleyen ay/yıllarda TurkNet GigaFiber getirebilir sizin bölgenize koşullar dahilinde. Maliyeti veya yapılabilir mi yapılamaz mı bunu moderatörler cevaplandırabilir ancak.

kurumsala giriyor sizin dediğiniz Simetrik hatlar :slight_smile:

Benim bulundugum ilcede VAE gorunuyor sadece Antalya merkeze YAPA koymuslar ben merkezde degilim.

İlçede gözükmüyorsa Gigafiber gelmesi çok zor.

1 Beğeni

Ben de korsan film sektöründeyim. Kaliteyi ucuza sunuyorum. TurkNet bana da özel hat çekebilir mi acaba :rofl:

1 Beğeni

Neden olmasın :smiley: @cngzkyz
DVDCMYLMZ

1 Beğeni