Ev internetini iptal ettirdikten sonra altyapı gözükmemeye başladı

Mevcut bir ev telefonu aboneliği vardı. Ondan sonra ev telefonunu iptal ettirince, altyapı gözükmemeye başladı. Normalde VDSL altyapı 62Mbps gözükmekteydi, dediğim gibi iptal ettirince gözükmemeye başladı. Herhangi bir taşıma işlemi yapamıyorum.

Selamlar, bulunduğunuz bölgede boş port olmayabilir. Bu nedenle altyapınız görünmemektedir. Belirli aralıklarda altyapınızı kontrol edebilir, genel altyapı sağlayıcısına dilekçe vererek talebinizi iletebilirsiniz.

İş emri olunca birkaç gün öyle gözüküyor,diğer daireleri sorgulasana boş port var diyor mu onlarda.

Bulunduğum bölgede boş port var, altyapım direkt gözükmüyor. Dilekçe vermek çözüm değil, altyapı olmasına rağmen böyle bir durumla karşı karşıyayız.

Bir kaç gün değil yaklaşık 5-10 gün oldu hala bir şey gözükmedi. Diğer daireleri sorguladığımda altyapı ve boş port gözüküyor. Yani boş port olmaması imkansız, mahallede boş port ve taşınabilir gözüküyor.

Hocam ev telefonu ve internet bağlantısı aynı hat üzerinden sağlandığı için ev telefonunu iptal ettirince teknik bir aksaklık veya hata olmuş gibi.Normalde ev internetinin etkilenmemesi lazım ama sizde etkilenmiş.

Birde sadece internet olunca yalın dsl diyorlar.Şimdi yeni abonelik başlatsanız bile internet alamayacak mısınız?Ne garip bir durum.

E devletten dsl hizmet numarana baksana aktif mi.Acaba tümden aboneliği iptal ettikleri için mi böyle oldu.