Ethernet hızı

Merhaba bilgisayarımın en fazla ne kadar ethernet hızı alabileceğini nasıl öğrenebilirim?

Ağ ve denetim merkezinde ethernet bağlıyken etherneti görüntülersebiz 100 Mb/s veya 1,0Gb/s şeklinde belirtecektir

Windows 10’da Başlat> Ayarlar> Denetim Masası> Ağ ve İnternet> Ağ ve Paylaşım Merkezi> Adaptör ayarlarını değiştir’i tıklayın.

100 Çıktı ama bir videoda onu değiştirebiliyorsun dediler

Aygıt yöneticisinden ethernet donanımınızı seçin gelişmiş seçenekler kısmında speed & duplex ayarı bulunuyor oradan ayarlayabilirsiniz.

burda kaldım

Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin kısmı var solda o kısımdan ethernet donanımınıza tıklayarak hızınızı görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca kartınızın donanımsal hız ayarını yapmak istiyorsanız Aygıt yöneticisine girmeniz gerekiyor buradan ayarlanmıyor

bu çıktı

Ayrıntılar kısmından yapılandıra girin daha sonra üst kısımda sekmelerde gelişmiş kısmı olacak oradan Speed&Duplex kısmından hız ayarınızı yapabilirsiniz

Tamama bastım böylew oldu

Ethernet kartınız 1 Gbps’ye kadar destekliyor. Ayarlarınız tamam ancak modeminizde Gigabit çıkışı yoksa veya ethernet kablonuz desteklemiyorsa daha yüksek aktarım hızı göremeyebilirsiniz. Gerek internete çıkış hızınız olsun, ki bunun için internet paketinizin de 1000 Mbps hızları desteklemesi gerekiyor, gerek FTP sunucuları için