Eski hızım elektrik gidince geliyor

gece elektrik gidip gelmiş, benimde hızım otomatik 78Mbpsye yükseltildi ve 2mbps kayıp bile yok, modemi kapatıp açınca mevcut hız gidiyor, 60mbps ye sabitleniyor, eskiden sürekli 78mbps hız alıyordum, fakat son 2 aydır düşürüldü hızım, sürekli 78mbps de kalması için ne demeyelim? Paketim de 75lik paket

Modemi kapatıp açtıktan sonra:

Elektrik gidip geldikten sonra yükselen hız:

Not: eski hızım sürekli böyleydi

1 Beğeni

Merhaba Elektirik kesintisi olunca diğer aboneler de bağlatı kuramıyor ve elektirik gelince bu modemlerde oldukça hızlı bağlandığı için öncelikli bağlanan modem oluyor ve hız yüksek oluyor daha sonra diğer modemlerde bağlandığı için altyapı hızı düşüyor ister istemez yani bu durum gayet normal max rate yazan kısım herzaman alabileceğiniz kısımdır

1 Beğeni

Eskiden o kısım da 80mbps küsur yazıyordu, düşme sebebi nedir?

Elektrik gidip gelince bütün modemler aynı anda dslam a bağlandıkları için hızın yüksek bağlantı kuruyor fakat birkaç saniye sonra bütün modemler bağlanınca snr dibe çakılıyor resimde de olduğu gibi. Hızın düşürülmesi gibi bir durum yok dslam a kaç modem bağlantı kurarsa hızın o oranda düşecektir İlk başta bütün modemler bağlanınca hızının düştüğü gibi. Aynı durum bende de mevcut mesela geçen sene 8 db ile 76 alırken şimdi 64 civarı alıyorum.

Yani saha dolabın da yoğunluk arttığı için mi benim hızım düşürüldü? Eskiden 80 alıyordum?

Saha dolabım şuan sorgulama yaptığım zaman boş port yok yazıyor, yani daha düşmez mi?

Eskiden 80 mbsdi, normali yani?

Herkese kaliteli modem tavsiye etmeyin siz de :slight_smile:

Yeni aboneler geldi diye düşünüyorum, çünkü boş port kalmamış

Hangi kampanya, bende geçebilirim

Aynı fiyata aynı hız, en azından 2 sene garantim olur + eve ücretsiz gelirler sorun olduğunda haksız mıyım?

Bende saha dolabımı değiştirmek için ttye başvurdum hala ttdeyken bakır hattımı yenilersem daha güzel hızlara kavuşabileceğim. Arkadaşlar fikriniz nedir acaba 150mlik mesafede ana dolap var ona bağlıyım şu an 100m mesafede daha küçük dolap var içinde port olmamasından değil açılmış port fazla yok. Oraya beni elbet transfer edeceklerdir diye düşünüyorum. Asıl sorum 100mden binaya gelecek yeni bakır kablo hat değerlerimi ne kadar etkiler acaba…

Fiber için başvurumu aldılar, o zamana kadar mevcut internet hizmetini kullanabilirmişim, ayroyeten altyapı çalışması bittikten sonra ister geçersiniz, ister geçmezsinizndedi, çok iyi oldu

1 Beğeni

Şu an 90mb yapılabilir gözüküyor 99000 ile 10300 arasında değişiyor maksimum değer snr 22.5 30u aşmasını umut ediyorum… Hat zayıflaması 9.5