Encrypted SNI Bir Türlü Aktifleşmiyor

Bu adresten modeme uygun ayarları yaptım, cloudflare dns aktifleştirdim.
Üstüne modemden 8.8.8.8/8.8.4.4 dns ayarları da girdim.
Sonra encrypted sni destekli tarayıcı kullanılması gerekiyormuş, bende firefox indirdim bu seferde firefoxun genişletilmiş sürümü destekliyor dendi onu kurdum. Firefox ayarlarından about config girip sni’yi true yaptım, network ayarlarından da https yi cloudflare dns yaptım.

Sonuç:

bir türlü encrpyted sni aktifleşmedi, sorun nereden kaynaklanıyor?

Firefox içindeki kendi modülü ile de hizmeti aktifleştirip deneyin. Modem arayüzündeki diğer dns serverlarını silip dns’i yoksay seçeneğini de aktif edin. Modemi ve PC’yi yeniden başlatıp testi tekrarlayın

kendi modülü derken şunu kast ettiyseniz aktif

önceden eklemeye çalıstığım dns serverleri sildim baştan ekledim şimdi
firefox_6NmH17CQTX

ekledim ve bunlar kendiliğinden sunucular bölümüne eklendi

şimdi eksik bir şey yapmadıysam modemi ve pcyi restartlayayım mı ?

Doh ve DoT için bilgileri girdiyseniz ip dnsleri yani 8.8.8.8 ve diğerini siliniz.

bende şunlar ekli, acaba dnsi direk 1.1.1.1/1.0.0.1 ’ mi vermeliyim ? çünkü burada 1 le başlayan dns te ise 8le başlayan

Bunlar dursun hocam sadece 8.8.8.8 olanları kaldırın

yok işe yaramadı. Restledim falan sonuç aynı firefoxı bi kurcalıyorum inş bi yolunu bulurum

Teamviewer varsa hocam mesajla iletin bakalım bir. Ben uzun süredir KeeneticOS’de kullanmadım dot veya doh

Hocam araştırmalarım sonucunda ESNI Check sorununun kaynağı Firefox gibi. Eski verisyonlarda aynı şekilde ESNI Check OK verirken yeni sürümlerde hata veriyormuş sene başından beri. Eğer kullanmakta kararlıysanız geçtiğimi Eylül ayında çıkmış sürümlerden birini deneyebilirsiniz.

1 Beğeni

konu ile ilgili yazilar

Firefox ESR will continue to support the previous ESNI functionality.