En yüksek 85 Mbps ama 50 Mbps alıyorum

Aboneliğimin açıldığı ilk zaman alt yapı sorgulamam da maksimum 50 57 Mbps arası alabiliyordum o yüzden Özgür İletişim 50 Mbps ( Yalın) internet paketi verildi . 7 aydır aboneyim şuan alt yapı sorgulaması yaptığım da alabileceğim en yüksek hız 85 Mbps gözüküyor fakat ben hala 50 Mbps olarak kullanıyorum online işlemlerden internet paket değişikliği kısmına geldiğim ise sadece 35 Mbps gözüküyor daha yüksek hız da bir paket çıkmıyor gözüken alt yapı sorgulamasın da ki 85 Mbps hıza en yakın hızı nasıl alabilirim ?

Santrale olan uzlaklığım : 292 Metre

Not:İlk defa konu açıyorum yanlışım varsa şimdiden özür dilerim

Nperf ve speedtest sonuçlarım da bu şekil :

Nperf

Online işlemlerden Özgür İletişim 100 paketine gecmek istediğinizi belirten bir kayıt açın. Hallldeceklerdir

Hocam sadece Turknetin kendi sitesinden altyapı sorgulamayın. Diğer sitelerden de bakın. Özellikle göknetin sitesi. Benim santrale uzaklığım 250 metre bana gelen hız 60 mps. Snr değeri düşürülünce 80’e çıkıyor. Sizinki neredeyse 50 metre daha uzak. İntermet Sitesinden kaynaklı bir sorun olabilir.

En doğru alacağınız hız modem arayüzündeki hat değerlerinizde yazar. Oradaki downstream upstream yazan yerin tamamının resmini atarsanız daha iyi olur.

Online işlem merkezi tarife paket adımından destek kaydı açın üst tarife uygun ise geçişiniz yapılır

2 Beğeni

Merhaba @Marsherino, @ModeratriX dediği işlemleri izleyin. Bir kayıt açarak durumu bize iletin. Arkadaşlarım hizmetinizi ve hat detayınızı kontrol etsinler. Gelişme oldukça size konu hakkında bilgi vereceklerdir.

Eğer bir sorun ile karşılaşırsanız bana özel mesaj üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Destek kaydı açtım ve paketimi yükselttiler sonuçlarda ki gibi sorunum çözüldü teşekkür ederim herkese yardım için
npref

3 Beğeni

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim, keyifli kullanımlar dilerim. :rocket:

3 Beğeni

119 dakika sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.

Çok sevindim @Marsherino. İyi ve sorunsuz kullanımlar dilerim :pray:

2 Beğeni