En sağlam modem öneri

Abiler bizim bu ev internetleri için en güzel en iyi en muhteşem modem nedir marka olarak kullanış olarak güç olarak. Hangisini şiddetle tavsiye edersiniz.

Yeni bir modem almak istiyorum. Pişman etmeyecek bir modem olsun. Her yerde çeksin. Sorun çıkarmasın. :))

:exclamation: :exclamation: Modem arayüzünden herşey yapilabilsin. :exclamation: :exclamation:

Önerileriniz i çok dikkate alacağım. Fiyat olarak 1 milyar a kadar olabilir.

1000 TL lik modemler her şeyi yapmaz ama :face_with_hand_over_mouth:

1 Beğeni

@ModeratriX valla sorunsuz olsun da parasını vericem. Ama ömürlük olacak :))

https://www.epey.com/modem-ve-ag/karsilastir/680394-701550/asus-dsl-ax82u_keenetic-peak-dsl/ buradan farklı özelliklere sahip diğer markalara da bakabilirsiniz

Fiyatları görünce yerime oturdum. :))

1 Beğeni

Keenetic Peak Dsl 2.500 TL
Keenetic Hero Dsl 1150 TL civarı.
Aralarında aman aman fark yok.
Ev için Hero Dsl çok mantıklı

Fiyat olarak en ideal bu görünüyor gibi.

Keenetic Extra DSL KN-2111-01TR AC1200 Kablosuz Vdsl2-Adsl2+

Parayı basıp hero dsl almakta mantıklı dediğiniz gibi.

Asus önerenler de oluyor keenetic asus arasındayım .

Valla ben uzun süre Asus kullandım. Şahsen memnundum. Ama Vdsl desteği olmadığı için değiştirdim.
Keenetic Extra ve Hero Dsl arasında kaldım.
Hero yu secmemin en önemli nedenlerinden birisi interneti ağırlıklı olarak kablolu kullandığım için 4 adet lan + 1 adet wan portunun gigabit hızı desteklemesi. Extra da 100 mbite kadar.
Diğer artı özellik ise yazılım konusunda oldukça yenilikçi.
Seçim sizin.

1 Beğeni

:joy:

Daha evvel çıkmış ama sadece çıkarıp bırakılanlara da tonlarca para verilmez.

1 Beğeni

@tsunami not aldım inceleme videolarına bakacağım teşekkürler.

1 Beğeni

@KYTECHNGAMING tenda v1200 oldum hiç birşey yapılmıyor sade bi cihaz fiyat uygun ama wifi ye bağlanan cihazlara isim vermek gibi basit bir işlem bile yok.

Tenda modem aldık üst kattaki komşum ile. 200 tl ben 200 tl onlar verdi. Şimdi ortaklığı ayircam. Ama modemi nasıl bölüşücem bilmiyorum. :slight_smile: Ortak alınan mallar bile dert oluyor.

Dünyada rakibi olmayan yok, ezip geçenler var. Türkiye’de o ürünler yok demek daha iyi olur.

NetGear, Linksys ve belki adını duymadığınız daha birçok marka çözümleri o AX82’yi yamaçtan yuvarlayabiliri. Yani böyle konuşmak çok doğru değil.

1 Beğeni

Bir markanın değerini belirleyen unsurlar vardır bilirsinizki.
Ucuz yazılım ile donanımlar tamamlanabilir piyasaya sürülür. Ona göre kullanıcı desteği ve güncelleme verir. Bir yerde bırakır. Müşteri hizmetleri de ona göredir.

Bu her marka için böyledir. RGB var diye en iyi modem denen markalarda olabiliyor. :slight_smile:

Dediğin modem elbette güzel bir modem tartışmasız ama 2.800 tl den başlıyor.
Biraz lükse gidiyor.
O yüzden hem dsl hem router hem çift bandı ve hem de yazılımı kuvvetli, hem gigabit portlu, hem usb 3.0 hem 2.0 destekli hero dsl bana mantıklı geliyor

1 Beğeni

@tsunami asusun ax82u abi bu modem iyi güzelde. Bizim bütçeyi cok aşıyor. 3.000 tl civari çok.

Dsl home daha cazip geliyor.

Tabi herkes kesenin cebini kendi bütçesine göre açar. Benim alacağım hız zaten 69 mbps olacak. :slight_smile:

2 Beğeni

Onur ben Asus Dsl N12 E kullanıyordum 7 yıldır. Ondan önce de bi 7 sene Tplink Wd8851N kullandım. İkisi de giriş segment bir modem.
Şimdi modem degistiricem ne alacam diye araştırdım.
Aldım mi uzun süre görürsün diye istedim.
Hatta sen miydin Şok ta geçenlerde N17u geldi diye okumuştum. Düşündüm ama 7 sene önce çıkan bir modem.
Aslında Asus tan memnundum. Snr ayarını da değiştirme yapabiliyorsun.
Snr yi değiştirmeye izin veren modemler ne diye baktım.
Asus,Keenetic vardi.
Tenda V12 yi düşündüm ama çok iyi yorumlar okumadım. Zyxel T50b vardı. İpv6 da sıkıntılı. Keenetic alayım dedim geçtim.
Modem kiyaslamiyorum ama güzel beğendim özelliklerini. Memnunum şahsen. Ama Asus u kotuleyemem. Biraz uygun bisey bulsaydim ozellikli. Ama pahalı geldi usta.
Asus Dsl ac55u vardi en uygun. Çünkü bana ne kadar çok lan portu olursa o kadar iyi ama herodan bile cok pahalı
O yüzden Keenetic Hero çok mantıklı geldi

3 Beğeni

Türkiye’de olmayan modemler üzerinden gidersek Asus ax92 ve 95 de var :face_with_hand_over_mouth: netgear i bilmem ama linksys son kullanıcı için değil gibi

1 Beğeni

15 sene evvel LinkSys Adsl modem kullandık Türkiye’de.

RT-AX92 mevcut aslında https://www.akakce.com/router/en-ucuz-asus-rt-ax92u-2-li-4-port-4804-mbps-fiyati,731469670.html

Güncelleme:
Burdaymış :slight_smile:

Evet routerlar rog serisine kadar mevcut bu arada düzeltmek istiyorum dsl ax88u ve dsl ax95 olarak. :hugs:

Parası neyse veririz modunda gördüm ilk dedim fritzbox ax serisi önereyim. Sonra arkadaş fiyatları görünce sakinleşmiş vazgeçtim :slight_smile:

1 Beğeni