En İyi Wifi Ayarları

Şuanlık veriyi kablosuz almak zorundayım. Bu süreçte de kablosuzdan maksimum performans almak istiyorum. Wifi performansımı arttırmak için yazılımsal olarak neler yapmalıyım ? (Modemi laptopa yakınlaştırın gibi donanımsal tavsiyeler istemiyorum. 40-20Mhz, 802.11 konularında yazılmsal tavsiyeler istiyorum)
Kullandığım paket: Özgür 75Mbps ve Desteklenen hız: 79Mbps
Laptop Wifi adaptörü: Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter
Kullandığım Modem: td w9970 v3
Kablosuz aldığım hız:10-30Mbps
Kablolu aldığım hız: 75Mbps Sabit

Emin Bey, merhaba alta linkini bırakacağım makaleden tüm sorularınız cevaplarını bulabilirsiniz.

1 Beğeni

Mükemmel. Teşekkür ederim.

1 Beğeni

Ben teşekkür ederim Emin Bey, iyi günler dilerim.

Bu ayarlardan sonra hızınız kaç mbps oldu acaba.

Hiç bir değişiklik olmadı aksine hızım düştü. 2.4GHZ için 20 Mhz ve 1,6,11 kanalını önermiş. Bunlar hızımı düşürdü. Bende eskisini yaptım. 40 mhz ve 13. Kanal

bence 40 mhz 1. kanal cok iyi 70 mb görüyorum ben sadece n bu arada

Bu ayarların internet hızında fazla bir artış sağlayacağını düşünmüyorum. Eğer modemden uzakta bir yerden kablosuz olarak bağlanmak istiyorsanız benim önerim Xiaomi nin sinyal yakınlaştırıcı cihazını almanız

Her yerde aynı olmuyor. Çevresindeki modemlerin hangi kanalı kullandığı da etkili bir durum

Zaten makalenin içinde anlatıyor. Programı açınca tarama yapıyor en uzak WiFi nin olduğu kanalı modemden seçmek gerekiyor… yüzlerce kişi bu ayarlar ile çözüm buldu

Kullandığınız modemde çok test yaptım 40mhz wifi hızını yükseltiyor. 40mhz de her kanalı deneyip en yüksek hızı yakalayabilirsiniz. Fakat 46 nın üstüne çıkabileceğinizi sanmıyorum ben çıkamadım :slight_smile:

Ben yıllardır 11n modu 1/6/11 kannalrdan birisi tecihim 6 kanal bant genişliğini 40 mhz de kullanırım kablolu ile aynı hızı ve pingi alıyorum 20 mhz tek bant sağlıyor 40 mhz 5ghz gibi çift kanal çalışır parazit biraz fazla olur günde bi kere kapat aç modemi oda düzeliyor bu ayarları yap 5ghz modem almana gerek bile kalmaz emin ol

Bilgiler için teşekkür ederim. Etrafımda 13.Kanalı bir tek ben kullanıyorum ve 40MHZ ayarı ile 20-30mbps anca alabildim. Modemin hemen yanında ise en fazla 30-40 arası alabildim. Baktım olacak gibi değil kabloya geçtim. Şuan 70-75 mbps arası sabit hız alıyorum.

1 Beğeni