En İyi Oyun Wifi Yönlendirici Ayarları

Benim altyapı sağlam çok sağlam. O Yüzden 32 den fazla vermiyorlar :grinning:

Bahse konu olan ayarların çoğu bende kapalı birtek upbo ve alternative vectoring açık ve sabahki hız testim. SNR değeri en yüksek hız alınmak istediğinde otomatik 8’e ayarlanır ve o şekilde ulaşılabilir en yüksek hız verilebilir. Bu ayarı TurkNet yapar ama ayarlanabilir bir modeme sahipsen istersen 1 db’ye kadar düşür buna karışmaz. Misalen 8db’de modeme ulaşan hızım 80 mbps dolaylarında VDSL’de. Ben modemden snryi 4’e çektim ve günlerdir kopma olmadan kullanıyorum. Bunların hepsi altyapıya yoğunluğa ve kutuya yakınlıkla alakalı. Binamda 20 hane var ve benden başka TT altyapısı kullanan yok bu bir artı benim için. Saha dolabına mesafem 90 metre bu da bir artı. Sonuç olarak daimi 90mbps üzeri görebiliyorum.

SAVE_20210507_122506

Modemim de dsl özelliklerinde phyr us/ds ayarı var bu ne işe yarıyor acaba bilgisi olan var mı şuan açık

TurkNet ayarlıyor zaten hızları. Türknetteki çalışanlar bugüne kadar hızımı düşürmekten başka birşey yapmadı. İşte bir yorumumda bahsettiğim gibi hızı dahada düşürecekti farketmesem.

Önceklile merhaba.
Bahsettiğiniz ayar sadece download hızları için geçerlidir. Paketlerde bir hata olmaması için açık bırakılmalıdır. Ayrıca bu ayar sizde olduğuna göre modeminizde Broadcom işlemci var ve karşılık olarak eğer bağlı olduğunuz server da yani santraldeki cihazda Broadcom işlemci varsa işe yarayacaktır. Siz yinede açık bırakın karşı da ne olduğundan emin olmadığınız için açık kalmasında bir sakınca yok. Pardon birde us ayarı upstreem yani upload hızını da stabil hale getirir onu görmemişim. us/ds(upstream ds downstream)
Saygılar

1 Beğeni

Bu düşürmeyi TurkNet yapmıyor diye daha önceki yazılarımda ve konularda da paylaşımda bulunmuştum. VAE’de olduğunuzu varsayarak söylüyorum hızınız DSLAM ile doğrudan ve diğer abonelerle ters orantılıdır. DSLAM ne kadar yeni ve hattı ne kadar iyi ise o kadar yüksek SNR görür ve yüksek hızları 17b profili üzerinden deneyimleyebilirsiniz. Abone sayısı ise sizin deneyiminizi olumsuz etkiler. DSLAM üzerinden yeni açılan port ve abonelikler, DSLAM’ı güncellemek yerine diğer abonelerin hızlarından çalarak oluşturulur. Bu da TT’nin yaptığı bir nevi üçkağıttır. DSLAM’ı iyileştirmek ya da hatta yatırım yapmak yerine sizin gibi alternatif ISP kullanıcılarının hızlarını kısar yeni açtığı aboneliğe verir. Çoğu abone de 25mbps dolaylarında bizim için komik hızlar aldığından tırtıklaması daha kolay olur. Bu çekişme bir.ok noktada var maalesef ki. YAPA içinse durumun doğrudan muhattabı TurkNet’tir.

Vae de değilim yapadayım. O yüzden hız ayarlamasını TurkNet yapıyor. Yapa da olsam dediğiniz doğru olur . TT İçin şikayet kaydı oluşturdum zaten BTK dan.

https://community.calix.com/s/article/What-is-Physical-Retransmission-PhyR-1

Bu kaynakta yazıyor herşey. Ben kısacasını açıkladım.

1 Beğeni

Phyr, bitswap ve Sra yi kapatmayı deneyeceğim bı tık hızı yavaşlatıyormus altyapısı kötü olan kullansın diyor forumda biri bizimki iyi

yönlendirici ayarları cihaza göre değişir. Ping düşürmek için QOS sistemine sahip modemleri kullanmak gerek. Keenetic cihazlarında QOS desteği geldi.