Elveda Turknet

Turknetin tek artısı bu forum oldu.

2 Beğeni

TurkNet sorunlarıyla uğraşmak Turk Telekom kaynaklı olduğu için sadece destek kaydı aç ve bekle yaparsak çözülmüyor maalesef.

Yakın zamanda yaşadığım sorun için izlediğim yol haritası:

1. Ticket aç, 1 gün bekle çözülmedi.
  2. Ticket üzerinden güzel bir yorum katarak M.Temsilcisini sıkıştır.
  3. TT Saha ekiplerini şehir içinde yakala ve görüş.
  4. Twitter üzerinden Türk Telekom ve TurkNet’i mesajlarınla bol bol sıkıştır.
  5. Sorunun kaynağını bul, çözüm için tekrar TT saha ekibiyle görüş.
  6. TT saha ekiplerine rica minnet VAE için kabloyu çektir (TİP-7 saha dolabı geldiği için YAPA devredışı kalmıştı.)
  7. TurkNet ile görüş ve aktivasyon iste.
  8. Kurulum ekibi en erken 4 gün sonra gelebilir ona göre rut oluşturuyoruz cevabını al.
    1. adıma geri dön ve aktivasyon iste elektrikçiyle çözebileceğini belirt.
  9. Elektrikçi çağır, yan komşunun binasındaki ankastreye elektrikçiyle birlikte müdahale et ve kabloyu bağlat. (Elektrikçiye bağlantı ücreti ver kendi problemin olmamasına rağmen.)
  10. Modemi yeniden başlat ve 100/8 internetin keyfini çıkart. :star_struck:

Sonuç olarak bu işlemler benim 4 günümü alsa da, 4 gün internetsiz kalsam da zararın neresinden dönersen kardır düşüncesiyle 8 gün internetsiz kalmaktansa 4 gün ile işi kurtar ve hayatına devam et dedim ve bu süreci de bu şekilde tamamladık.

Türk Telekom’da aynı internete 150-200₺ verip birde üzerine taahhüt vermektense 99.90₺’ye kaliteli hizmeti uygun fiyata taahhütsüz alıyorum.

1 Beğeni

hepimiz çalışan insanlarız bu kadar uğraşma şansımız olsa keşke. turk telekomun 2 aylık yazlık internetini deneyeceğim. memnun kalırsam 139 tl şuan kampanya yapmışlar 2 yıl taahüt vereceğim. arada 39 tl fark var. şuan TurkNet 'te düz hesap 100 tl. en azından arıza çözümü telekomda çabuk oluyor.

Ben Türk Telekom seçeneğini en sona bıraktım

Yeni aboneliklerde 2 marta kadar geçerli fiyat.

Ben geçenlerde Ümit Önal a ulaştım ve dedim ki siz bana fiberi getirin ben size 2 değil 5 yıl taahhüt vereyim. 139 değil 159 olsun farketmez.
En azından karşında bir muhatap buluyorsun.

aslında 169 lardaydı fiyat. şuan kampanya yapmışlar. 139 tl fena değil 100mbps için

Detaylarını da okusaydınız beğenmezdiniz aslında :smile: 15 ₺ modem kira ücreti hariç o pakette. Fiber altyapısı olan kullanıcıların faturalarına 15₺ ekliyorlar. 154₺ oluyor aylık :confused:

modemim olduğu için 15 tl eklenmedi.

Modemi zorunlu tutmuyorlar dimi? Ama o fiberi dönüştürücü aleti mecburen veriyorlar dimi

modem isterseniz veriyorlar.fiyatın içinde modem yok.dönüştürücüde vermediler. vdsl hattım benim.

Himm. Ben fiber olayını merak ediyorum. Ücretsiz modem olsa da kendi modemini kullanabiliyor musun onu merak ettim

Modemi zorunlu tutuyolar. Kendi modemim var desen bile zorla kiralatıyolar. Ödüyorsun o tutarı eğer altyapın eve kadar fiberse. ONT cihazı ücretsiz tabi

1 Beğeni

Evet kullanabiliyorsunuz. ONT cihazına kendi router cihazını bağlayıp gerekli ayarlamalı yaptığında hiçbir sıkıntı olmuyor. Eğer öyle bir durum varsa ayarlarınızı yapmanıza yardımcı olabilirim :innocent:

1 Beğeni

İyi yapmışsın. :clap:t3::clap:t3::clap:t3::clap:t3: