Elektrik kesintisi sonrası maksimum olması gereken hız alma

1snr düşürünce 3mbps dediniz, ben o zaman bunu yapınca eski hızıma ulaşabiliyorum?

8 snr margin de 58 alıyorken 3.6 snr margin ile 75 alabiyorum ya modem alarak yada harici progarm kullanarak 3 de kalmasını sağlayamayı deneyeceğim

Keenetic ekstra hero çare olur gibime geliyor o zaman

Keenetic Omni DSL snr margin değiştirmek mümkün gibi duruyor hemde daha uygun

2.4 ghz kast ettiniz sanırım evet 5 ghz kullanmak günümüz şartlarında oldukça avantajlı bluetooth kulaklık ile telefona bağlanınca bile hızım düşüyor çünkü hem internet hemde bluetooth 2.4 ghz kullanıyor

@Kirit00, sizinle özel mesaj üzerinden de iletişim içerisindeydim. Buradan da @BLackOwL’a güzel yorumları ve sizi yönlendirmesi için ayrı bir şekilde teşekkürlerimizi iletelim :slight_smile:

1 Beğeni

İyi ki varsın @BLackOwL :smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni

Teşekkür ederiiim :smiling_face_with_three_hearts:

2 Beğeni

fiyat performans olduğu için Asus DSL-AC51 modelini aldım gördüğünüz üzere snr margin 2 yaptım ve hızım 55 den 78 e çıktı bu seviyede nasıl kopma yapmıyor bilmiyorum

hocam bunun sebebi telekom hattınız da kopma yaşanmasın diye snr yi 8 e sabitliyor ve bu yüzden hızınız 50 mbps ye düşüyor muhtemelen elektrik kesintisi sonra vdsl dönüştürücüler resetleniyor bu yüzden snr sabitleme iptal oluyor yani bunu tek bir yöntemle çözebilirsiniz örnek marka olarak keenetic in modemlerinde snr sabitleme ayarı bulunmakta bu ayar ile hızınızı alabilirsiniz (zaten öyle yapmışsınız).

aynen hocam asusun modemi ile snr i 2 ye sabitledim kopma olmadan yüksek hızlarda sorunsuz kullaniyorum ayni sizin dediginiz gibi oluyor bunu telekom ekipleri bana soylemedi keşif ile ögrenmeme zorladı :smiley:

1 Beğeni