Elektrik kesintisi sonrası bozulan hat değerleri

arkadaşlar merhaba birkaç gün önce oturduğum yerde trafoda yangın çıkmasından kaynaklı ve su borusunun trafoya karışmasından kaynaklı 6 saatlik bir elektrik kesintisi yaşanmıştı…
elektrikler geldikten sonra internetimiz biraz geç geldi ama geldi herneyse… altyapım 64mbps hız destekliyor saha dolabı mesafem ise 225metre 50mbps hız alıyodum ancak 2 gündür hızım 25mbps sabitlenmiş durumda ve hat değerlerim çok kötü durumda konuda fikri olan var mı sorun nedir tam olarak

xDSLFwVersion: FwVer:5.10.6.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
Line State: Up
Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
Annex Mode: ANNEX_B

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 24707 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 8188 kbps

near-end FEC error fast: 106
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 11
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 6
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 4
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime :12 min, 2 secs
DSL activetime :0 min, 21 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 8.2 dB
output power upstream: 7.0 dbm
attenuation downstream: 18.1 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 13.8 dB
output power downstream: 14.2 dbm
attenuation upstream: 27.0 dB

Hattın zayıflaması artmış. Modeminize gelen DSL kablosunu kontrol edin. Herhangi bir sorun yok ise online işlem merkezi üzerinden kayıt oluşturun kontrol edilsin.

• crc hatalarıda artmış ve normalde snr değerleri indirme tarafındaki 14-15 upload tarafındaki ise 21-23 aralığındaydı hat zayıflamamda indirme tarafında 7.9 upload tarafında ise 0.1 idi :confused:

kayıt oluşturdum dsl kablosunuda kontrol ettim dün geceden beri sorun var bi ara ankastreden kabloyu çıkarıp tekrar taktığımda düzelmişti ancak sabah tekrar bozulmuş :confused: sorun bendemi altyapıdamı belli değil

1 Beğeni

Selamlar @kaan_mert11, 56323876 numaralı kayıt üzerinden inceleme devam ediyor. İç tesisatın dışındaki tüm alanlar kontrol edilecek ve tespit edilen sorunlar çözüme ulaştırılacak :handshake:

1 Beğeni