Elektrik kesintisi olduğunda modem kullanabilir miyim?

Elektrik kesildi diye internetsiz kalmayın

4 Beğeni

Fiber değilse evet adsl ve vdsl altyapıda elektirik kesilse dahi kullanabiliyorsunuz bunun için birtane usb dönüştürücü almanız gerekiyor 5v tan 12v a bende kullanıyorum elektirik yokken hızda yükseliyor :slight_smile:

2 Beğeni

Tabi santral veya kabinlerin aküleri yettiği kadar :man_shrugging: mini UPS bence çok ekonomik bir çalışma. Şöyle bir baktım en ucuz mini UPS 300 TL olmuş. Vakti olanlar elektronik ile uğraşmayı sevenler için yapılabilir

2 Beğeni

12v çıkışı olan powerbank ta iş yapıyor veya 5v to12 v gibi

Ups yapmaya çalışmak sakat iş. En ufak kısa devrede ölmüşlerinize kavuşturur. DC akım ac akıma benzemez

Emin miyiz bundan :flushed: DC akım ın alternatif akımdan farkı nedir?

Ama elektrik kesiliyor ondan sonra powerbank i siz takıp kullanıyorsunuz. He power bank in sürekli şarjda kalması ve modemin sürekli power bank üzerinden beslenmesinde sakınca yok derseniz ayrı tabi. :man_shrugging:

muhtemelen AC 12v cok etki etmez diye dusunuyorum ama DC 12 v a tornavida elimden kaydi ve 7 Ah lik akunun kutup baslarinin ustune dustu. Buyuk bir gumlemeyle tornavida ikiye ayrildi. 10 dakika kendime gelememistim. Dedim tornavidaya bunu yapan bana neler yapmaz :rofl:

1 Beğeni

DC akımı yüksek ise ve gerilim de biraz fazla ise kaynak makinalarını düşünün demiri eriten size ne yapmaz :joy: ama eğer bir metro yada tren hattına dokunmuyor isek sorun Yok :+1:t2:

amperin yüksek olmasından kaynaklı olabilir mi o iş? 12voltluk gerilimin çok bişi yapacağını zannetmiyorum .

@ModeratriX göksel video için teşekkürler, eski enerjimi toparlayabilirsem bu aküden yaparım bi tane :slight_smile:

1 Beğeni

Valla adam güzel anlatmış gerçi usta TV kanalı yararsız video atmıyor ama konumuz ile ilgili olduğu için paylaşmak istedim. Cat kablolar ile ilgili bir videoları yoksa yazalım onlarla İlgili bir video atsınlar müsait zamanda bir kontrol edeyim.

1 Beğeni

kesinlikle on numara video olmuş. Köye yerleşme planlarım gerçekleşirse mutlaka lazım olacak :))

1 Beğeni

Kaynak makinaları 40V üzerinden dc akım verir. Ve kaynak makinaları çarpmaz :slight_smile:

1 Beğeni

Bu konuda benimle iddiaya girmenizi önermem. Sizi kaynak makinası ile dans ettirebilir bu esnada da kaynağı yapabilirim. :face_with_hand_over_mouth::joy:

2 Beğeni

Fazla iddialı olmayalım. Öncelikle ben elektrikçiyim. Ardından köyde yetiştim. Sargılı makina da kullandım. Şuanki makinamda magmawald 200amp. Çanta kaynak


1 Beğeni

Al eline şaseyi hatta biraz gevşek bırakıp direk kaynak parçasına elini koy o daha iyi etki bırakır. :face_with_hand_over_mouth: Ben mesleğimi söyledim doğru. Tamamdır senin dediğin gibi olsun çarpmasın.

Çarpılmak için yer arıyorsanız neden çarpılmayasınız ? Şaseyi gevşek bırakayım kaynak yaparken elimi elektrod arasına sokayım ? Ketçap mayonez ister misiniz ? Normal şartlarda makinanın çıkışına parmağını sok çarpmaz git dene. Ayrı olarak o çapma da öldürmüyor anlık şok etkisi yaratıyor :slight_smile:

Siz çarpılma görmemişsiniz :sweat_smile: 380kv şalt sahasında çalışın bir hata da küllerinizi bulurlar

Fiber altyapıda da kullanılıyor DSL altyapıda da. Saha dolabındaki akü yerinde ise ve üzerindeki yoğunluğa göre 1 saate kadar kullanımlarım olmuştu.

1 Beğeni