Düşük SNR margin değeri ve YAPA profil sorunu

Daha öncesinde tt net kullanıyordum, hızım çok yüksek olmadığı için snr değeri sorun yaratmıyordu, şimdi hızım 30 Mbps seviyelerinde fakat snr margin değerim çok düşük 6 seviyelerinde oluyor. normal kullanımda sorun yok fakat yüksek hızlara çıkınca sürekli kopma yapıyor. ankastreden modeme cat6 kablo çektim değişen hiç bişey olmadı. Destek kaydı açtım ttnet gelip baktı ttnet kaynaklı arıza yok yazıyor açıklamada. santrale olan uzaklık 1000 metre, yapabileceğim birşey varmı nasıl düzeltebilirim bu durumu ? bu arada kendim arayüzü kurcalarken yapa profilini değiştirdim kesintisizde takılı kaldı standart a değiştiremiyorum. şuanki snr margin değerim kesintisizde 12 civarinda hızım ise 10 Mbps.

Merhaba, yapa profili için destek kaydı açın. Öbürleri için bir şey diyemeyeceğim ancak modeminizin Snr Margin ayarı varsa onu yapıp 8-10 arası bir değere sabitlerseniz düzeleceğini düşünüyorum.

Aynı anda 2 destek kaydı açamıyorum sanırsam o yüzden diğerinin altına yazdım, 24 saat oldu fakat cevap veren olmadı malesef bekliyorum. Teşekkürler snr margin değerini sabitleme gibi bir ayar olduğunu bilmiyordum ona bakıcam

Modeme gelen kabloyu kontrol edin spliter varsa onu söküp modemi direkt olarak bağlayın. Asus modem kullanıyor iseniz snr değerine müdahale edebilirsiniz. Yapa da bahsettiğiniz değerler çoğu abonede sorun yaşatmıyor diye biliyorum.

spliter kullanmıyorum direk modeme bağlanıyor kablo, ama kabloyu biz ankastreye bağladık falçata ile, coronadan dolayı kapalıydı her yer, acaba bir elektrikçi gelse yapsa dahamı iyi olurdu ? modem zyxel, hızıma müdahale edebiliyorum fakat snr değeri için bir ayar bulamadım. hızımıda düşürmek istemiyorum zaten 30 alıyorum çok fazla değil

Hız düşer ise snr yükselir. Snr yükselir ise bağlantı daha sağlıklı ok olur. Elektrikçiden yak konnektör (boncuk klemens) alarak ankastre bağlantısını sağlamlaştırabilirsiniz.