Düşük Hız ve Yüksek Hat Zayıflaması

Merhaba,TurkNet 'e geçmeden önce alacağım hız 31-35 download civarlarında olacağı söylenmişti Türknetin kendi sitesinden sorgulattığımda da 35 mbps ye kadar altyapım destekliyor gösteriyordu.Ama şuan 20 mb hızı zar zor alıyorum.Hat zayıflaması değerleri çok yüksek olduğu için 20 mb hız alıyorum gibi de hissettirmiyor.Bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı?

İç tesisattan emin olmak için modemi ankastreye bağlayıp değerleri kontrol edebilirsiniz. Apartmanda yaşıyor iseniz komşuların değerlerine bakabilirsiniz yada ne hız aldıklarını sorabilirsiniz. Şu an kapasitenin hepsini almış görünüyor hat.

2 Beğeni

Hızım düşük bölümünden kayıt açmadıysanız açmak en mantıklısı. Eğer splitter, ek vb. Var ise bu faktörleri kaldırıp denemekte sorunu çözebilir

1 Beğeni

Apartmanda TurkNet kullanan kişiler yok.Türk telekom kullanan kişide adsl paket kullanıyor ve 12 mb hız alıyor.

Hızım düşük bölümünden kayıt açtım görselded koyduğum fotodaki gibi cevap verdiler.Apartman tesisatinin incelenmesini istiyorum bunun için ne yapabilirim apartman ankastresinin felan.Çünkü TurkNet sitesinden sorgulayınca altyapım 35 mbps ye kadar destekliyor gözüküyor.

Eğer sorun Telekom kısmında gözükmüyorsa zaten TurkNet kendisi bunu teklif ediyor ancak eğer isterseniz 99 lira karşılığında tesisatı kontrol ettirebilirsiniz. Sorun siz kaynaklı değilse bu ücret alınmıyor.

Bende kontrol ettirmek istiyorum işte bunu nasıl yapabilirim nereye başvurmam yazmam gerekiyor?6 gün sonra otomatik YAPA ya geçişim olucak bu değerler ile yapaya geçersem daha büyük sıkıntılar yaşamamak için tesisatı kontrol ettirmek istiyorum.

İç tesisat ben de kontrol ettirmek istiyorum elektrikçiler de yapabiliyor diye duymuştum nasıl bi işlem yapılıyor acaba bilginiz var mıdır?