Düşük Hız Sorunu (Line Attenuation)

Benim iç hattı üst katımın dış hattına bağladım ve sonuç.

@TworA @Murat042 @ModeratriX

Kendi hattınız yerine komşunun hattınıza bağlanmışsınız değerler çok iyi. sizin hattınız da problem var. ankastreden gelen mavi-beyaz uçlara rj11 çakıp modeme bağlayın öyle bir bakalım sorununuzun kablonuzda mı ankastrede mi olduğuna karar verelim.

Elektirik çekmediğimden modemi indiremedim. Benim hattı onun iç hattına taktım onun modemden baktım düşük geliyor değerler.

@TworA

Dediğim şekil de yapmalısınız, ya da elektrikçi çağırıp kablo ve ankastre ölçümünü kontrol ettirmelisiniz.

Hocamın dediği gibi, Destek oluşturun. Oradan da yetkililer takip eder. Gelen arıza mesajın da sorunun neden kaynaklandığına bir bakalım. Sorunlarınızı da oradan iletin. maalesef, gelen ekipler hakkın da net bir yorumlama yapamam, sorunun kaynağını kesinleştirmeden.

Destek Numarası : 42648230

@ModeratriX @Murat042 @EFG

port değişimi isteyin

çok saçma bir destek geldi . Nasıl bir yol izleyeceğim bilmiyorum

@ModeratriX @Murat042 @EFG @TworA

Siz kendiniz SNR’ı 8 e sabitlemişsiniz. Kararlılık ayarını devredışı bırakın.

Burada ki sorun çok basit, niye zorlaştırıyoruz? Dediğim modemi ankastredeki mavi beyaza rj11 çakıp denediniz mi? Değerler aynı mı? eğer aynı ise veya zayıflama v.b durum var ise ankastre bağlantısı ve dış tesisat saha dolabı, kablo ve bağlantısın da veya portun da sorun vardır . Eğer ki değerler aynı değil ise yani zayıflama ve kapasite mevcut hızınız da yükselmeler var ve değerleriniz de iyileşme söz konusu ise kullandığınız kablo da veya yaptığınız ekte veya kablonun ucuna çaktığınız sokette sorun var.

Yazılanları okumadınız sanırım. O söylediklerinizi yaptık.
*Benim hattı başka modeme taktık sonuç ayni.
*Benim iç hattı üst dairenin dış hattına bağladım Hat zayıflaması 5 e düştü.

• Komşunum iç hattını benim dış hatta bağladım sonuç 14 lerde.
  • benim hatta max hız değeri 45
  • benim iç hattımı komşumun dış hattına bağladığında sonuç max hız 130

Yani benim iç hattımda veya modemde sorun yok modemlerinde test ettim hatları değiştirerek değerler sabit değil. Santral 31 metre

@TworA

Kısaca kablonuz da sorun yok. Ankastre bağlantısını kontrol edin bağlantılarına bir bakın kronlamışsa yak1 uygulayın veya yenileyin tekrar çakın kronlayın. Durum yine değişmez ise dış tesisat kaynaklı bir problemdir.

1. Modeminiz de zaten sorun yok
    2 üst komiununkin de değerler düştüyse kablon da sorun yok
    3 komşunun hattı senin hattın da değerleri yükselmiş kısaca ankastre reglet bağlantısını kontrol edelim ona göre emin olalım iç tesisatta bir sorun olmadığına.

Bu şekilde girişteki yer 4 numara benim giriş

YAK1’i alalım, Beyaz-kırmızı / mavi-siyah olarak birleştirelim.

O sabit diye onu koparıp yak la birleştirmesine birleştiririmde cesaret edemedim yapsam mı

Şuan da iç tesisatta bir sorun olmadığına kesin (%99) olarak kanıtlamak istiyorsak bu dediğim işlemi yapın. Yak birleştirme videoları var yapabilirsiniz veya anlayan bir elektrikçiye yaptırabilirsiniz.

Yok bende yapabilirim sorun değilde ordan direk kessemmi onu bilemedim

Ayrıca, Maalesef tam okumamışsınız. Ben bu ankastre yak1 bağlantısını en başta anlattığım halde takip etmemişsiniz konuyu.

Kesin direk zaten oraya bağlantı olmayacak. Zaten yak1 daha sağlıklı.

Yak1 çevrede bulabilirsem alıp denileceğim. Bulamazsam netten sipariş geçecem artık.

Fikrimi sorarsanız portunuz arızalı gibi. Yak işelemi sonrasında düzelme olmaz ise yerinde destek talep edin.