Düşük hat değeri̇ ve sürekli̇ kopma

Merhaba, yaklaşık 10 aydır TurkNet müşterisiyim ancak bunun son 5 ayında kesinlikle keyifli bir kullanım sağlayamadım çünkü internetim ,özellikle akşam saatlerinde, sürekli olarak kopuyor. Teknik destek türk telekoma arıza bildirimi yapmaktan ileri gitmiyor maalesef. Ev tesisatım 3 kere ekiplerce kontrol edildi ancak ev tesisatından kaynaklı bir sıkıntı tespit edilmedi. Margin değerim sürekli düşük olduğundan her an kopma meydana gelebiliyor. Değerimi yükseltmek için hiç olmazsa hızımı düşürmek istiyorum ancak uygulama üzerinden profil seçimi yaparken de hata mesajıyla karşılaşıyorum, destek ekibi ise bunu kendilerinin yapamayacaklarını söylüyor.

YAPA’da mısınız acaba ?

1 Beğeni

Evet. Hattım bağlandıktan kısa süre sonra bulunduğum bölgeye yapa geldi ve beni yapaya geçirdiler.

Yardım edebilecek birisi yok mu?

Yapa profili hangi modda? Kesintisiz modu dener misiniz?

Kesintisiz moda alınca zaten bu modda diyor ancak standart modda gösteriyor. Mod değişimi yapamıyorum kısacası.

Buraya da yardım lütfen

Hızlı ya da oyun moduna alın. Sonrasında kesintisize çekin ya da snr margin ayarı değişebilen bir modeminiz varsa snr margini arttırın.

Oyun veya hızlı profile almaya çalıştığımda hattınız için uygun değil hatası veriyor, kesintisiz ve standart profilde ise zaten bu profil etkin diyor ama aktif profil olarak oyun gösteriyor.