Dslam (NMS) Kilidi

İyi günler forumda da çok rastlanan Dslam kilidi veya diğer adıyla sanırım NMS profili olarak geçen 79.99 mgbit kilidi tarafıma uygulanmaktadır. 100 mgbit paketime göre bu kilidin düzenlenmesini talep ediyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?

1 Beğeni

Konunun uzmanı GENÇ bir arkadaş var, birazdan konuya yazar sizden müşteri numarası talep eder sorununuzu anında çözer.

Teşekkür ederim yorumunuz için beklemekteyim modem değerlerimin ne vaadedecegini bilmiyorum ama bu sınırlama biraz canımı sıktı doğrusu 73 mgbit üstüne çıkartmıyor…

Modem arayüzünden hat değerlerini ve altyapı sorgu sonuç bilgisini paylaşır mısınız mümkünse?

Hat değerleri şu şekilde

Şu an snr değeri sınırda görünüyor… hattınız alabileceği maksimum hızı almış

Peki bu 79 mgbitlik sınırı kaldirirsak ne olur ?

İndirme olarak 8.5-9 MB karı görüyorum lakin hız testinde 73mgbit bu konuda da bilgilendirme yapabilir misiniz ?

Hattınızda kopmalar oluşabilir. Bu değerin üstünü desteklemiyor olarak görünüyor hattınız.

1 Beğeni

Hattib Max hizi sorgulamada 64 çıkıyor ki bana göre yanlış bu değer

Ben bu 79 mgbitlik sınırın kaldırılmasını rica ediyorum eğer kopmalar olursa ben tekrar bu konuda sorumluluğu üzerime alıp sizinle iletişime geçip ayarlama yaptırırım

Orada ki değerler maksimum sağlıklı değerler snr değeri 13 db alınmış değer de diyebiliriz… sorunsuz sağlıklı kullanabileceğiniz hız olarak verilmiş. Sizi 75 mbps paketine almış TurkNet daha fazla hız almanız için. Herhangi bir kilit yok hattınızda. İyi günlerde kullanın hizmetinizi :pray:

Ben şuan 100 lük pakette bulunmaktayım yalnız

Zaten paket olarak tek tarife oldu. Demek istediğim 75 lik hız profili. 35 üzeri paketler fiyat farkı içermiyor kendi aralarında.

Onu demiyorum 100 mgbit paketinde tüm yani

Sanırım o zman tarife ismi değişip hız 75 mgbit de kaldı

Selamlar @Murat042, hat değerlerinizi buradan paylaşırsanız incelemek isteriz.

1 Beğeni

Meraba, Hızınızı normale alın öyle resim çekip atar mısın.

Snr ayarlarını otomatik yapman gerekiyor çünkü ayarlayamıyorlar. Sınırı aştın gözüküyorsun.

1 Beğeni