Dslam kilidimi var?

Tarifem 100 mbps ama max 80 mbps görüyor 20 mbps kayıp var sebebi nedir acaba?

Screenshot_2022-12-13-14-25-49-667

1 Beğeni

Hocam kablosuz test yapılır mı Allah aşkına :slight_smile:

Kablolu yapın, 93 - 95 falan gördüğünüzü göreceksinizdir.

1 Beğeni

Çevresel şartlardan etkilenme oranı çok fazla çünkü, biliyorsundur zaten :smiley: hepsini saymayayım şimdi : D

Wi-fi ile çok sağlılı olmuyor. Bende yeni geçtim TurkNet e modemin yanında wi-fi ile 2.4 ghz de 50 alıyorum 5 ghz de 95 alıyorum. Ama şöylede birşey var türtelekomdan geçiş yaptım onda iken 50 mgbt kullanamama ragmen her ili banttada 50 görüyordum TurkNet 'te 2.4 ghz de alamadım :roll_eyes::roll_eyes:

Neden yapılmasın evet 2.5ghz üzerinden yapılmış olsaydı çok fark olurdu ama 5ghz üzerinden yapıldığı zaman pek pir fark yok kabloyla max 3 4mbps oynar

2.4ghz. Ya hocam tek tek yazmaya üşeniyorum ama şunu biliniz ki WiFi yi etkileyen çok fazla etken var. Bunu 0 a indirip Kablolu test yapıp sonra bu konuyu açsanız daha sağlıklı olur.

Konuya kablolu speedtest eklemenizi rica ederim.

Ondan sonra sorun TurkNet tarafındaysa nms, Crm hız profilleri kontrol edilir.

Hocam türktelekom da 100mbps kullansaydınız yine aynı TurkNet deki durumu yaşayacaktınız.

2.4ghz 1*1 20mhz 72mbps teorik hızıyla ortalama olarak pratikte 45 -50mbps alınabiliyor zaten.

Telefonunuz veya modem / Routeriniz 40mhz , mimo vb teknolojileri desteklemiyorsa TurkNet ne yapsın, onun derdi değilki sizin derdiniz.

1 Beğeni

Artık 5 GHz de yoğun, her zaman / her koşulda iyi performans vermez.

Yok hocam türktelekomda 50 kullanıyordum 2.4ghz de 50 alıyordum TurkNet adresimde 100 Mgbt olarak aldım ama 2.4 güze 50 gene alıyorum onu anlayamadım yoksa TurkNet 'te hız aynı kablo işe denemedim

Sizin kullandığınız teknolojinin sınırı bu. O yüzden 2.4 ghz de daha yüksek hız alamıyorsunuz.

Gerisini de yukarıda yazdım zaten.