DSLAM kilidi sorunsalı

Merhaba yaklaşık 4-5 ay önce 100lük pakete geçtim. İlk başlarda hattımdan modemime 99 küsür hız sorunsuz geliyordu (modem arayüzünde yazan değer) ancak her ne hikmetse bir kaç ay önce hattımın alabileceği en yüksek hız resimde de görüldüğü gibi 85941 e geriledi ve ben şuan maksimum 79860 hız alıyorum. Ne aşağı düşüyor ne yükseliyor sanki sabitlenmiş gibi. Hat değerlerimle bakarak Dslam kilidim var mı bi bakarsanız eğer kaldirılabiliniyorsa kaldırabilirseniz sevinirim.

Mevcut hızınız sınıra yakın ve DSLAM var fakat, 4-5 ay önce belki de bağlı bulunduğunuz dolap, daha yüksek hızları, daha yüksek SNR ile alabiliyorken şimdi daha düşük hız, daha düşük SNR değerine düşmüş olabilir ve max değerinize de etki etmiş, kapasite kaynaklı. Kaldırırlarsa hattınız da problemler oluşabilir, sınıra yakın ve düşük SNR’den dolayı.

Öncelikle hızlı cevap için teşekkürler. Bir iki hafta önce hız düşüklüğü için (hızım yine bu şekilde idi) verdiğim kayıt neticesinde gelen telekom ekipleri dolaba gelen hızı ölçtüklerinde 107-110mbit hız sonucuna ulaştıklarını söylemișlerdi bilginize Bu arada dolap oturduğum sitenin girişinde ve aramızda 35-40metre var. Ana dolap ile mesafe takribi 100-150 metre

Sinyal kalitesi iyi hat değerleri de iyi aslında 15 Mbps hızın size çok bir etkisi olmaz kanısındayım.
Tabi uğraşmak istiyorsanız yinede siz bilirsiniz.

İște sorunum da burada başlıyor. Kablolu hız testi sonuçlarım 55mbiti geçmiyor maalesef ve hız ölçüm anında bile stabil değil dalgalı geliyor. Çok teknik bilgim yok kusura bakmayın ama ttnette iken hız testlerinde hız bu kadar oynak değildi

Düşük çıkmasının 10 larca sebebi var. Sistem ayarlarından kaynaklı, Test yaptığınız kablolu cihazınızın ethernet ayarlarından kaynaklı, Modemi tekrardan kurduğunuz için modeminizden kaynaklı olarak eksik yapılmış ayar. Daha birçok sebep. Modemin kablosuz özelliğini kapatın sonra kabloludan test yapın.
Windows8 ve üzeri kullanıyorsanız telemetri kaynaklı da olabilir. O kadar çok sebep var ki.

Şunları deneyin:

• Farklı bir Ethernet kablosu ile farklı bir Ethernet portuna takın kablonuzu.
  • Test yaparken, arka plan da bağlı kullanıcı olmasın.
  • Ek, dsl prizi ve splitter varsa kullanmayın/yenileyin. (YAK1)
  • LAN driver sürücülerini güncelleyin.

Aynısı ben de vardı. TT SNR sınırlaması yapıyor. Hızım düşük diye kayıt açın ve SNR sınırlaması olduğunu ve NMS Hız profilinin güncellenmesini söyleyin.

Deneyecegim teşekkürler

türk telekom kapasite yükseltcegine eldekini yetirmek için milletin hızını düşürüyor karaktersiz firma ne yapıcan

Az once oimden cevap geldi snr değerine kendilerinin mudahele edemediklerini ancak bağlantı kimliğimi yenilediklerini yazmışlar. Hattımın yeni değerleri ekte olduğu gibi

45235571 arıza No benimde hız 79da sabitlenmiş. Dslam kilidi için yardımcı olabilirmisin iz? Hattın max hızı 115.