DSLAM kilidi kaldırmak istiyorum

Setup çok iyi. Biraz kıskandım.

UniFi ları şimdi gördüm biraz değil baya kıskanmışım.

Böyle çözümlerin kullanıldığını görmek beni çok mutlu ediyor. Bende uzun süre kullanımda o cihazın genel arızasını dile getirmiştim. 1 adet i3 işlemcili Barebone tuğlaya dönüşmüş halde duruyor (ısıdan kaynaklı) :slight_smile: Cihaza 12 volt küçük bir fan takviyesini halen tavsiye ederim. 45 dereceyi bile sabit tutabilir belki 30-35 derecelerede düşürebilir daha da performanslı çalışmasını ve cihazı ileriye dönük kullanımızı kontrol altına almış olursunuz. Şuan 45 derece fakat ilerleyen zamanlarda sizden habersiz 60-70 derece ısılara da ulaşacaktır bundan eminim :slight_smile:
İyi Forumlar Dilerim.

1 Beğeni

:partying_face: Veeee mutlu son :partying_face: Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar sorun paketin 75 olmasıymış 100 yaptılar ve artık sorunsuz kullanıyorum :+1: Aynı sorunu yaşayan veya yaşayacak kişiler için bu konu yardımcı olur umarım.

4 Beğeni

:grinning: hocam network konusunda maddi imkanım elverdiği kadarıyla en iyisi olsun diye yıllarca farklı cihazlar deneyip en sonunda bu cihazlarda karar kıldım aşırı memnunum. Hepsi Openwrt kullanıyor ayrıca unifiler, nas, router hepsi birbiriyle iyi anlaşıyorlar. Herkese tavsiye ederim, cihazlara openwrt kurulum aşamalarını donanımhaber forumda konu açıp anlattım.

1 Beğeni

Şimdilik sorun yok ama haklısınız ilerde belki termal macun kuruduğunda sorun olabilir. i3 işlemci güç tüketimi, ısınma konusunda celerona göre daha fazla ısınabilir gerçi bununda etkisi olabilir.

1 Beğeni

Keyifli kullanımlar dilerim. :hugs:

2 Beğeni

Süper haber bu :tada: İnternetinizi kullanırken kemerinizi bağlamayı unutmayın :star_struck: İyi ve sorunsuz kullanımlar dilerim :pray:

3 Beğeni

xdsl_15.06.2021_17_04
Selamlar, acaba benimde problemim aynı olabilir mi ? uçuş takımlarını hazırlamam gerekli :smiley: DSLAM kilidim varmıdır?

Sizin atanabilir hızınız maksimum 75 Mbps. Hattınızda DSLAM kilidi bulunmamaktadır.

1 Beğeni

Nasıl geliştirebilirim sistemimi, kablolamamı önerileriniz varmıdır?
( 86Mbps gözüküyordu daha önce :slight_smile: )
Teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.

Ankastreden dairenize kadar CAT6 kablo çekebilirsiniz ama öncelikle iç hattınızı Elektrikçi veya TurkNet Saha Ekibi’nden yardım alarak kontrol ettirmenizi öneririm. Bölge yoğun kullanımına göre kapasiteden kaynaklı olarak atanabilir hız düşebilir. CAT6 kablo çektiricekseniz Nexans , Recber , HCS markalarını önerebilirim. Hattınızda bulunan ek , splitter gibi şeyler var ise onlarıda kontrol etmenizi öneririm.

Tahminim kullanımdan kaynaklı, 23 AWG kablo ile tekrar testlerimi kendi tarafımca sağlayacağım. Gateway olarak modemi her resetlediğimde farklı değerler aldığımı fark ettim. Geceleri cihazı yeniden başlattığımda çok güzel değerler elde ettim. Aktifte tracert/traceroute hakkında bir destek kaydım var manuel olarak stabil değerlerde çalıştığını bildiğiniz gateway öneriniz varmıdır?

100 lük pakete gectigimde 88 e takılı kaldım modem degerleri 135 mbps - 55 mbps degerlerde kilidi kaldırabilirmisiniz?

Abone no 1604742

3 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.