DSLAM Kilidi Hakkında Bilgi ve Yardım

Merhaba hattım ilk bağlandığında 98 mbps ye kadar sorunsuz hız alıyordum daha sonra hızım 85 75 70 mbps olarak düşmeye başladı kaç kere destek kaydı açtım hatırlamıyorum sorunu sürekli telekoma veya bana attılar. Her yolu denedim ve konularda dolaşırken dslam kilidi diye bir konu buldum rica etsem benimde dslam kilidim varsa kaldırır mısınız? Teşekkürler.

Kilit var mı yok mu ona göre yorum ve yönlendirme yapmamız için modem arayüzünden hat değerlerinizi paylaşmanız gerekiyor. Anlattığınız duruma göre yaşanılan kayıp dslam kilidi ile ilgili olmayabilir.

=============================================================================
xDSLFwVersion: FwVer:5.12.21.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
Line State: Up
Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
Annex Mode: ANNEX_B

INP downstream: 26972
INP upstream: 14801
shineGINPdownstream: 0
shineGINPupstream: 0
reinGINPdownstream: 0
reinGINPupstream: 0

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 79121 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 8191 kbps

near-end FEC error fast: 0
near-end FEC error interleaved: 0
near-end CRC error fast: 0
near-end CRC error interleaved: 0
near-end HEC error fast: 0
near-end HEC error interleaved: 0
far-end FEC error fast: 0
far-end FEC error interleaved: 0
far-end CRC error fast: 0
far-end CRC error interleaved: 0
far-end HEC error fast: 0
far-end HEC error interleaved: 0
DSL uptime :1 min, 58 secs
DSL activetime :0 min, 16 secs

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 8.0 dB
output power upstream: -4.1 dbm
attenuation downstream: 2.7 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 15.7 dB
output power downstream: 14.6 dbm
attenuation upstream: 0.0 dB

Bit table:
carrier load: number of bits per tone
tone 0- 31: 00 00 00 00 12 23 55 56 66 67 77 77 77 77 65 44
tone 32- 63: 37 88 88 9a aa bb bb bb cb cc cc cc cc cc dd dd
tone 64- 95: dd dd dd dd dd dd dd dd dd cb bb aa aa cd dd ca
tone 96-127: ab bb bc cc ce ed ee ee ee ee de de ff ee ee ee
tone 128-159: ee ee ee ff ee ff fe ff ff ff ff fe ff ff ff fe
tone 160-191: ff ff ff ff fe ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff fe
tone 192-223: ef fe fe ee fe ee ee ee ee ee ee ee ee ee ee ee
tone 224-255: ee ee ee ee ee ee ee ee ee ee ee ed ee ee ee ee

Her konuda bana dönüş yapıyorsunuz teşekkür ederim. Akşam eve geçince atabilirim. Ne zaman müsait olursanız siz de geri dönüş yaparsınız. Ama benim garibime giden olay bağlantı yapıldı ve hızım normaldi peki neden günden güne hızım düşmeye başladı onu kafam almıyor. Tesisat aynı tesisat ek veya arada spliter yok. Bana çok saçma geliyor bu durum hani şey gibi alın bu ilk günleriniz 100 mbps kullanın hop aradan 1 hafta geçsin alın 85 sonra destek kaydı aç sana desinler telekom ekibi gelip baksın sonra altyapınız 50 mbps destekliyor. tamam diyorsun 85 olsun ne yapalım hop dur bakalım kardeşim 85 de sen çok ses çıkarmadın al bu 75 i ve otur. İnanın kafamın içinde düşündüğüm zaman aynen bu senaryo geçiyor. Bilerek yapıyorlar diyeceğim ama neden durup dururken benim internetimle uğraşsınlar diyorum saçma geliyor. Her neyse tekrar sağ ol var ol.

1 Beğeni

Kilit yok, max hızı alıyorsunuz.

Hız konusuda söyle : xdsl in doğasında var bu. Komşunuz int bağlamıştr veya hızını yükseltmistir falan. Bunlar hep size eksi olarak yansıyor. Bizlerde böyle durumlar yaşıyoruz, üzücü ama çok normal xdsl için.

2 Beğeni

Rica ederim :hugs:

Arkadaş yanıt vermiş ama bende yazayım. Ortak kullanılan tüm sistemlerde olduğu gibi internet altyapısında da kullanıcı sayısı arttıkça ortada ki pastanın bölüneceği dilim sayısı artıyor.

Normalde doğum gününe çağırdığınız kişi sayısına göre pasta alırsınız ve dilimler verirsiniz, dsvet ettiğiniz kişi sayısı artar ise daha büyük pasta ile değiştirirsiniz pastayı. Maalesef yatırımlar yeterince hızlı yapılamadığı (yapılmadığı) için çağırılan davetli sayısı arttıkça bizim pastada ki dilim sayısı küçülüyor. Umarım anlatabilmişimdir. :face_with_hand_over_mouth: İyi günlerde kullanın hizmetinizi :pray:

1 Beğeni