DSL ve İnternet Işığının Gidip Gelmesi

Merhabalae herkese. Son 2-3 günden beri sadece akşamları internetim sık sık kesiliyor. Nerdeyse her 2 dakikada bir kesilip geliyor. İnternet kesilince bakıyorum modemde DSL ve İnternet ışığı sönüyor daha sonra DSL ışığı 10 sn sonra geri geliyor DSL den 1-2 dakika sonrada internet ışığı geri geliyor ve internetimde geliyor. İnternet geldikten 2 dakika sonra tekrar internet gidiyor. Bu şekilde devam ediyor. TurkNet 'e Destek kaydı açtım. Fakat onlardan kaynaklanan bir
problem olmadığını problemim modemimden kaynaklı olabileceğini söylediler. Ne yapmam lazım ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bence hiç kurcalama hiç açamazsın sonra

Farklı bir modem ile deneme şansınız varsa denermisiniz?

Maalesef başka bir modemim yok elimde.

Modemi kurcalamadım zaten hiç. Neyi kurcalama dediniz anlayamadım

Ayarları yani sonra uğraş dur kayıt açıyorsun reset at düzelir diyorlar oynama hiç bence internet sorun yok ise…

1 Beğeni

Modem hat değerlerinizi atarmısınız? İnceleyelim.

Hat zayıflamanız yüksek gözüküyor splitter cihazını çıkartarak yeniden bağlantı kurmayı denermisiniz?

Splitter cihazı kullanmıyorum. Ev telefonum yok. Direk Modeme evdeki cat 6 kablosunu takıyorum şu şekilde

Diğer ucunuda modeme takıyorum bunun.

Modem yazılım sürümünüzü kontrol ediniz güncel olduğundan emin olunuz.

Güncelleme varmış akşam saat 9 gibi güncellemiştim yazılım sürümünü ama ondan sonra hala devam etti

Tekrar kontrol ettim. Bir güncelleme daha gelmiş şimdi. Yükleye bastım ama internet yok şu an ama güncellemeyi yapıyor. Bu güncellemeyi yapması için internet lazım mı ?

Bu konuda bir bilgim yok malesef ama halihazırda güncelleme devam ediyorsa güncellenene kadar bekleyiniz.

Güncelleme yaptı şu an internet geldi şu anlık. Ama yine düzeleceğini sanmıyorum çünkü önce yaptığım güncellemede de hemen ardından internet gelmişti sonra geri gitmişti. Bakalım düzelecek mi bu sefer. Çok teşekkürler yardımların için.

1 Beğeni

Rica ederim.Herhangi bir sorunda veya aklınıza takılan bir şeyde bize ulaşmayı unutmayınız.İyi kullanımlar dilerim.

1 Beğeni

Merhabalar yeniden. Maalesef düzelmedi internet :frowning: Hatta şimdi sabahları kesilmezdi hiç sabahlarıda kesilmeye başladı. TurkNet’e yeniden destek kaydı açtım fakat 24 saat içinde herhangi bir internet kopukluğumun olmadığını söylediler. Modem ile alakalı. Bu gün Asus Teknik Desteği arayacağım. Bakalım onlar ne diyecek bu duruma.

aramaktan ziyade başka bir modem ile deneyin. aradığınızda vereceği cevap isstendir hattandır vs.

1 Beğeni

Boşuna uğraşma dostum 5 aydır uğraşıyorum düzelmiyor bende de asus dsl n17u var ne hikmetse kopma düzelmiyor bir kere başına geldiyse kurtluşun yok çözüm sunamıyorlar. En temizi taysiyem turknetten başka bir sağlıyıcıya geçmen internet kopması yüzünden cep telefonuna ayda 100 tl ödemeye başladım bu mesajı bile telefondan yazıyorum çünkü sabit internet kopma yüzünden kullanamıyorum