Dsl sorunu!

Yaklaşık 3 gündür dsl de sürekli kopma yaşıyordum hiç bir online oyun oynıyamadım ve dün dsl komple gitti şuan internete hiç bir şekilde giriş yapamıyorum yardımcı olabilir misiniz

Merhaba, hoşgeldiniz. Sorunla ilgili olarak eğer yapmadı iseniz hemen TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden bir destek kaydı oluşturun. Bu süre içerisinde de modeme gelen dsl kablosunu kontrol edin, modemi yeniden başlatın, spliter (ayırıcı) kullanıyor iseniz onu iptal edip modemi direkt bağlayın.

Destek kaydı oluşturduktan yaklaşık 2 saat sonra teknik destek geldi fakat direkle ilgili bi sorun olmadığını şebekeden kaynaklı bi sorun olduğunu söyledi ama düzeltilmedi hala sorunumuz

O zaman genel bir arıza söz konusu olabilir. Gelen ekipler yüksek olasılıkla telekom ekipleridir, gerekli müdahaleyi yapıp sorunu giderirler. Açık kaydınız varsa yine o kayıt üzerinden problemin devam ettiği notunu iletin.

Evet telekomdan araç geldi ve şimdi mesaj attılar bakır kablodan hasar tespit edilmiş teknik ekipler kontrolleri devam ediyormuş

Umarım sorununuz kısa sürede çözülür.

Selamlar @onurkya2, sizin de belirttiğiniz gibi bakır kabloda hasar bulunuyor. Yerel sağlayıcı saha ekipleri ilgili arızayı giderdiğinde probleminiz çözüme ulaşacak.

Üst katımda TurkNet kullanan arkadaşımın interneti çekiyor sadece benim internetinmi
Kablosunda sorun var

Sorunun ortalama düzeltme süresi ne kadardır acaba

Sokağınızdan gelen kabloda hasar vardır, o kablonın da içinden yüzlerce ince hat geçiyor, şansınıza sizin tellerinizin olduğu kenardan hasar almıştır, o yüzden komşunuzun hattı çalışıyor olabilir. Genelde 2-3 gün içinde ek yapıp kabloyu tamir ediyorlar.

Benim bir hafta sürmüştü ama dediğiniz gibi şans işi :frowning:

Şuanda fark ettim dsl sinyali gelmiş fakat 10mbps dowland alıyorum 0.3 mbps upload alıyorum modemi resetledigim zamanda dsl sinyali tekrar gidiyor zor buluyor ve bu hızda hiç bir şey yapamıyorum