DSL Sinyali Problemim Çözülmedi Gitti (ÇÖZÜLDÜ)

TurkNet’e geçtiğimiz kasım ayında başvurdum. Başvururken her şey çok güzeldi. Adımlar hızlı ilerledi ve boş port olmadığından port beklemem gerektiği söylendi. Sonrasında port bulundu hattınız binanıza kadar getirildi, internetiniz bağlatılacak denildi. Modem için ekipten biri kuruluma geldi. Modemi taktı ve modem DSL sinyali almıyordu. Ardından binaya gelen hattı kontrol ettiğimizde kablo kesikti. Adam arıza kaydı oluşturucam deyip gitti. 27 Kasımda oluşturulan arıza kaydına göre Türk Telekom günlerdir sorunun çözüldüğünü artık sorunun Türk Telekom’dan kaynaklı olmadığını belirtiyor. Kontrol ettiğimde kopuk olan kablo da ankastreye bağlanmış ancak hala DSL sinyalim yok. TurkNet de günlerdir sorunun Türk Telekom’da olduğunu söylüyor ama ne Türk Telekom ne de TurkNet aksiyon almıyor. Abicim lütfen gelin şu sorunu çözün. 20 küsür gündür internetsizim. Sınavlarıma girmekte problem yaşıyorum. Bu işin sonu ne olur bir fikri olan var mı?

Kimsenin konu hakkında bir fikri ya da yardımı yok mu?

Binanın girişinde bulunan ankastrede adınıza telekom tarafından etiketleme işlemi yapılmış mı kontrol edebilir misiniz?

Evet ankastrede etiketleme var ama bir elektrikçiye de kontrol ettirdim. İç hatta sıfır sorun ancak saha dolabında bağlantı yapılmadığını tahmin ediyorum. Ama Türk Telekom saha dolabını kontrol etmekten mi aciz anlamadım. Arıza kayıtları oluşturuluyor ama kimse müdahale etmiyor.

bu da mümkün ankastrede bağlanan kablonun diğer ucu portta olmayabilir.

Peki bunun için ne yapabilirim. Konuyla alakalı bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

Destek kaydı açtınız ise not olarak Telekom a iletilen iş emri numarasını talep ediyorum yazabilirsiniz. En azından Telekom da işlemin durumunu takip edebilirsiniz.

İş emri numarası sağolsun iletiyor destek ekibi de nasıl takip edeceğim. Müşteri hizmetlerini arayarak mı?

1 Beğeni

Özel mesaj ile cevap verdim.

Selamlar. Problemim çözüldü. Önceki operatörün eskiden etiketlediği ankastreye bağlantı yapılmış. Bunu geç fark ettim ama yeni ankastredeki etiketi yapılan noktaya bağlantım sağlandı. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

1 Beğeni

Sorunun çözümüne sevindim, iyi günlerde kullanın. :+1: :slight_smile: