DSL problemi, gün içinde sık sık koplamalar

merhabalar, ASUS DSL-N16 modem kullanıyorum, 1 yıldır çok sık kopmalar yaşıyorum, TurkNet online işlemler sistemine sayısız ticket gönderdim kimse sorunumu çözemiyor,
kendi araştırmalarım sonucunda Asus modem kullanan hemen hemen herkesin aynı sonuçları yaşadığını gördüm, VDSL ayarlarından margin (kararlılık) değerleri kontrollü düşürülerek downstream de CNC değeri 0 alınana kadar uğraşıldığını, yada firmware versiyon düşürülerek sonuç alındığını okudum, bende artık bir çözüme ulaşmak istiyorum

aldığım hata mesajı: DSL (digital suscriber line) seems unstable. We strongly recommend that you submit feedback to our Support Team
Donanım Yazılımı Sürümü:[1.1.2.3_993] “1 versiyon düşük”

@tnetwork @moderators

Merhaba,
Bildiğim kadarıyla 960 , 790 ve 906 sürümleri stabil olanlardır. Ayarlar resimdeki gibi kararlılık sizin yaptığınız şekilde kalsın.

1 Beğeni

önerdiğiniz ayarları yaptığımdan 9 saat sonrasına kadar CRC değeri Downstream ve Upstream de 0 idi, 3 saatlik oyun seansından sonra bu değerlere ulaştı ama hiç kopma yada yüksek ping görmedim, hala bir şeyler yanlış mı yoksa durum normal mi?

10 saatlik bağlı kalma süresinin sonunda bu kadar crc sayısı normal. 1-2 gün aralıklarla modeminizi kapatıp açarsanız sorun yaşamadan internetinizi kullanabilrsiniz. Ek olarak kullandığınız modemde açılıp kapanmasını veya bağlantıyı kesip tekrar bağlamasını sağlayacak bir zamanlayıcı var isterseniz onu aktif edip her sabah sıfır crc li hat ile güne başlayabilrsiniz. iyi günlerde kullanın hizmetinizi.

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.