DSL Log'da aldığım değere paket yükseltememem

Merhaba,

Modemde 66008 kbps görünce paketimi 50 mbps’a çıkarmak için talep oluşturdum (TurkNet Online İşlem Merkezi → İnternet Paket Değişikliği sayfasında paket listelenmiyor) fakat talebim üzerine arandığımda sistemden manuel olarak geçiş denemesinin başarısız olduğu yönünde bilgilendirildim ve talebim kapatıldı. Altyapımın 50’ye uygun mudur, uygunsa ne tür bir yol izlemeliyim? Şimdiden teşekkürler!

VDSL’de boş port yok gözüküyor.
Evet altyapın 50’yi destekliyor. Türk Telekom altyapısındaysan sancılı bir süreç seni bekliyor olabilir :frowning:
Eğer istersen temsilciye boş port olmadığını belirt yardımcı olmaya çalışacaklardır olmazsa Telekom Müdürlüğünden port talep edebilirsin.
. Sen ne kadar irdelersen alma şansın o kadar artar :slight_smile: Zamanında deneyimlemiştim :smiley:

@kplann98, öncelikle vaktini ayırıp cevap verdiğin için teşekkür ederim.

Hali hazırda TurkNet VDSL kullanıcısıyım. Port olmama durumundan şuan etkilenmiyorum ama bu durumu Türk Telekom’u altyapı güncellemesine mecbur bırakmak (en azından denemek) için kullanmamı öneriyorsun sanırım. Son çare olarak öyle yapacağız artık. Daha doğrudan bir iletişim kanalı mevcut mu acaba?

Ona dikkat etmemiştim.35 mbpslik pakettesin.
Paket değişikliği sayfasında çıkmadığına göre Telekom paket tanımlaması yapmamış olabilir. moderatörlerden biri sana yardımcı olabilir belki

Benzer durumdan sanırım siz de geçmişsiniz. Sorununuzun çözülmüş olmasına sevindim. Darısı başıma artık :slight_smile:

Merhaba,
CRC sayısı kaç saatlik bağıntıda bu şekilde? Görünene göre en yüksek hızlarda sorun yaşarsınız. Santrale de uzaksınız çünkü.

10 günlük bir uptime mevcut. GeForce Now kullanırken hızla tırmanıyor maalesef.

Bence hız yükseltme ile uğraşmayın sorun yaşatır. Daha tecrübeli arkadaşlar yazacaktır.

@ckk, farklı ve önemli bir noktaya değindiğiniz için teşekkür ederim. Konu ile alakalı ben de bakınayım.

Merhaba, @burak123 destek kayıt üzerinden paketinizi 50 mb olarak isteye bilirsiniz.

@CKLasT, öncelikle teşekkür ederim.

Yapmış olduğumuz görüşmede altyapınızın 50mbps için uygun olmadığını ve bu sebeple değişiklik sağlayamadığımızı ilettim.

Yukarıdaki cevap üzerine 53123607 destek talebimi bugün kapattık, yeni talep açmam durumunda geçiş sağlanacak mıdır? Mümkün olmadığı söylenirse kullanmam gereken anahtar kelimeler varsa yardımcı olabilir misiniz :slight_smile:

Özelden müşteri numaranızı veya online işlem merkezi teknik bilgiler kısmında yazan devre numarasını verebilir misiniz

Bize seslenmek için @Mod etiketini kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Devre numaramı tarafınıza ilettim.

2 Beğeni

Meraba, @burak123
Modeminizi tekrar kontrol eder misiniz ?

@moderators, modem üzerinde kısa bir süreliğine 50 mpbs görme şansım oldu, hız testi yapma fırsatı bulamadan başladığımız noktanın gerisine düştük sanırım.

image

WiFi devre dışı bırakılmış halde hız testi yapınca 30-32 hız görüyorum.

Merhaba, @burak123 kontrol sağlanması için yetkili arkadaşa yazıyorum.

1 Beğeni

Modem üzerinden kararlılık ayarını tamamen devre dışı bıraktınız değil mi?
Ve Modeme gelen kabloyu tekrar kontrol edin. Modem tarafında ki DSL soketini bir kaç defa çıkarıp takın.

1 Beğeni

Bahsettiğiniz ayar aktifti. İlk mesajda paylaşmış olduğum resimde SNR 13 dB iken Max Rate ~65000 olduğu için aynı SNR ile 50 mbps alırım diye düşünüyordum, sanırım tam olarak öyle olmuyor.

10 dB ile 49041 kbps gibi bir değer okumaktayken kapattığımda 55841 kbps değerini 8.2 dB ile almaktayım.

image