Dsl ledi belli saatlerde turuncu yanıyor

Modem ayarlarımda DNS giriliyken modem üzerinde DSL ledi turuncu olmuyor. İki gündür DNS’leri kaldırdım test amaçlı ve aynı saatlerde DSL ledi turuncu oluyor.Dün ve bugün 21.50 ile 22.20 arasında oluyor. Destek kaydı açtım gelen cevap beni çok şaşırttı ;

Merhaba, Destek kaydınıza istinaden yaptığım kontrollerde internete çıkış yapmanızı önleyecek herhangi bir engelle karşılaşmadım. An itibari ile 14 saat 38 dakikadır kesintisiz bir şekilde internete bağlanabildiğinizi ve alt yapınızın size sağladığı 35 Mbps lik hızı aldığınızı görmekteyim. Sorun yaşamaya devam ediyorsanız tarayıcı geçmişinizi silmenizi, farklı cihaz ve tarayıcılardan internete girmeyi denemenizi DNS ayarlarınızı varsayılan yaparak VPN kullanıyorsanız kapatmanızı tavsiye ediyorum. Sağlıklı Günler Dilerim. .

DSL ledi turuncu olduğunda google, facebook ping atıyorum internete giriş yapabiliyor. Modem arayüzde erişim yok diyor bağlantı kurulu gözüküp ip adresim vs görebiliyorum enim hız ile internete girememe gibi bir sorunum yok Kısa ve Net Modemde DNS girili olmadığında DSL ledim hergün belli saatlerde TURUNCU oluyor çözüm bilgisi olan varmı ? ? ?

İlgili kişilere konuyla ilgili video atabilirim.

Keenetic modemlerde bu sorun çokça görülüyor. Modeminiz keenetic sunucularına belirli aralıklarda test paketi gönderiyor, sunucudan cevap alınamazsa otomatik olarak ışık turuncuya düşüyor. Bu olay tamamen modem kaynaklı. Ama bu durumda internet erişimi kesilmiyor dediğiniz gibi

Peki ben bu durumu başka modemde yaşıyorum dersem nasıl bir çözüm olur ?

demekki neymiş bir sorun var buda santral kaynaklıymış çözümlenebiliyormuş.

TurkNet online işlem merkezi gelen cevap;

Merhaba, Vermiş olduğunuz bilgilere istinaden santral üzerindeki hattınızı güncelledim. Sizden modeminizi resetleyip tekrar kurulum yapmanızı rica ederim. Yeniden modem kurulumu yapmanız için sistemde kayıtlı telefon numaranıza modem kullanıcı adı ve şifrenizi SMS olarak gönderdim. Modem kurulumu için modem marka modeliniz ile birlikte modem kurulumu yazarak google ve youtube üzerinden detaylı destek alabilirsiniz. Örneğin ; TP-LİNK W9970 MODEM KURULUMU şeklinde kendi modeminizin marka modelini yazarak modem kurulumunun nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı destek alabilirsiniz. Sağlıklı Günler Dilerim. .