DSL kilidi

Merhabalar;

Yeni abone oldum hızımın 100 mbps yapılmasını istedim ama dsl kilidine takıldım. Formda sevgili mod ların kaldırdıklarını gördüm. Hat değerlerimle birlikte ekliyorum. Yardımlarınızı bekliyorum :slight_smile: .

Merhabalar, şimdi hızınızı tekrar kontrol eder misiniz? Ben hızınıza müdahalede bulundum. Şu an ulaşabildiğiniz maksimum hızlarınızla internet hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Bu arada yerel operatör tarafının üst limit tanımlarında sorun var. Ufak bir arıza yaşamanız durumunda da tekrar eski hızlarınıza düşebilirsiniz. Bilginiz olsun.

Merhaba dslam kilidi kalktığı zaman neden 102400 tanımlamak yerine 99996 gibi değerler tanımlanıyor?

Çünkü hizmetimiz 100 Mbps’e kadar olduğu için size bu değerlerden daha yüksek hız veremiyoruz.

merhaba hocam arkadaşa hangi hız profilini uyguladınız acaba şuan benim
Hız 99996 / 8192 kbit/s tanımlı fakat hiç bir zaman download hızında 75-80 küsürlerden yukarı Download hızı alamamadım ping ve upload hızım sabit fakat download da tam verimliliği alamadım .

İnternet hız testini kablolu mu yapıyorsunuz kablosuz mu?

soruyu bana sorduysanız eğer her türlü yolları denedim 5Ghz wifi den tutun kablolu pc ye bağlayarak , şuan ki tanımlı hız profilinden başka bir profil varsa eğer onu test etmek isterim hocam

Kablolu testinizi başka bir kablo ile denedizmi? Aynı sorunu bende yaşamıştım kabloyu değiştirince düzelmişti.

siz yazdınız hızlancağı tuttu hocam :smiley:
edit snr ayarı 4e çekilmiş hali bu ama varsayılan ayarda hızda düşüş olabilirdi

1 Beğeni

Teşekkürler. Sorun çözüldü :smiley: .

1 Beğeni

Hocam ama görüyorum bazı aboneleriniz 102400 tanımlanmış ve TurkNet Online İşlem Merkezi de 100 alıyor gözüküyor. Benim içinde bunu yapabilme ihtimaliniz var mı?

Evet bunu bende merak ediyorum

Tanımlama 102400/8192’dir, modem bazlı kısıtlama var.

2 Beğeni

Hocam şuan bu durumda neden böyle oldu?
Bazı arkadaslarda görüyorum benle aynı modem 102400 8192 oluyor ama bende öyle değil. Extra dsl kullanıyorum.

hocam kontrol yapar mısınız hızım bir anda 50 mbps düştü

şuan düzeldi herşey için teşekkürler

1 Beğeni

Çözülmesine sevindim.İyi kullanımlar dilerim :smile:

1030050 müşteri numaralı hattıma da kaldırabildiği son hızı 86 mbps üzeri tanımlayabilir misiniz @EFG @Ugur.Aydogan

Benim hattımında dsl kilidi varmı? varsa açabilirmisiniz?

Merhaba,
Modem arayüzünde yer alan xDSL hat değerlerinizi bizimle paylaşır mısınız? Kontrol edip size bilgi verelim.