Dsl kablosu seçimi

Arkadaşlar buattan prize gelen dsl kablosunu değiştireceğim. Elimde 2 tane kablo var hangisini kullansam daha performanslıı olur benim için.

1 Beğeni

Cat kablo daha iyidir. Yalıtım ne kadar iyise okadar iyi iş yapar. Çoklu olan kablo daha iyi iş yapar

Eğer maliyetinde sakınca yoksa bunları öneririm

1 Beğeni

Teşekkür ederim ama elimdekileri kullanmak istiyorum şuan. Cat 6 kabloyu daha müsait olduğum zamanda alabilirim.

1 Beğeni

Örnek olarak sundum ve cat7 sini kendime uyguladım için rahat olsun. hiç birşey sıkıntısı yok.

Elindeki Çoklu olan kablo cat kablosudur . Daha iyi işine yarar. Ekleri az tutmaya çalış . Kullana biliyorsan yak kullan

1 Beğeni

Merhaba, CAT7’ye bütçeniz olmayabilir ama kesinlikle CAT6 23AWG Nexans, Erse, Reçber marka kablo kullan özellikle kullanmış olduğunuz kablo alüminyum yani bakıra göre daha az iletkendir, bakır kullanmanız önceliğiniz olsun.

1 Beğeni

Nexans Cat6 Veri İletişim Data İnternet Kablosu, 1 Metre Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
acaba bahsettiğiniz kablo bu olabilir mi?

Evet, alabilirsiniz…

2 Beğeni

Benim gpondan modeme gelen kablo üzerinde cat5 yazıyor bu çok fazla hız düşürür mü ?

Kısa mesafede CAT 5 kullanabilirsiniz neredeyse CAT 6 dan farkı olmaz.

2 Beğeni

Reçber Cat6 UTP Kablo 506019 (1 metre) Data-Lan Kabloları (zeybekmarket.com)

Bu kablodan sipariş vereceğim performans olarak bir sorun olur mu? 23 awg yazısını göremedim başlıkta ama 23 awg’dir diye tahmin ediyorum ve fiyatı çok ucuz. Diğer sitelerde 5-6 katı nerdeyse bir sıkıntı çıkmaz umarım.

1 Beğeni

Oranım whatsapp var konuşabilirsin. :blush:

Ben o yüzden oradan aldım cat7 aldım . Orda siyah kablolarda var recber cat6 . Seçim senin

Çok yüksek hızlara sahip olmadığım için cat 7’nin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Paylaştığım kablo da 23 awg değilmiş. Sabah, kabloyu sipariş verdiğim yer beni arayıp bilgilendirdi sağ olsun. cat6 23 awg olanı ile değiştim. Gelsin bakalım kablo snr, hat zayıflaması değerlerinde değişiklik olursa bilgilendiricem.

1 Beğeni

Herkezin seçimi farklıdır. seçim senin yazmıştım. 23 awg olan var siyah kablo oda güzel sen bilirsin herkezin kendine göre maliyeti var. :slight_smile:

1 Beğeni