DSL ışığının yanmaması ve kablo ıslahı

Yaklaşık iki hafta gibi bir süredir, internet oldukça yavaşlamıştı ve ara ara dakikalık kopmalar yaşayabiliyor dum. Yavaşlamadan kastım ara ara giren inanılmaz ping değerleri… Neyse bir şekilde idare ediyorduk, bu konuya da TurkNet hiçbir şekilde çözüm bulamamış, tam tersine aradığımda zamanımı çalmaktan ve aynı şeyleri söylemekten başka da bir şey yapmadı… İki gündür internet tamamen yok. Dsl ışığı ara ara 6-7 kere yanıp sönüp gidiyo. İnternet hak getire Arıyorum, bana Türk Telekom 15 günlük bir onarım zamanı verdi diyorlar sebep kablo ıslahı… Abi 15 günde kablo ıslahını bırakın sıfırdan fiber altyapı dizersiniz. Şu kısımda da şunu da söylemem lazım, altyapımız çok yeni değil yıl olmuş 2024 halen VDSL kullanıyoruz neredeyse her yer fiber olmuş ki ben TurkNet 'e geçerken bana 6 ay içerisinde gigafiberin adresime geleceğinin sözü verildi ve ben bu yüzden Türkneti tercih etmiştim, benim için çok büyük bir hayal kırıklığı oldu. Bu forum üzerinden ve diğer forum üzerinden, bu konuya benzer konuları takip ettiğim ve okuduğum zaman, kişilerin boşu boşuna sadece konnektör değişimi uğruna bekletildiği veya yanlış yönlendirildiği gibi makaleler okudum. İnternete hem ailecek ihtiyaç duyuyoruz, hem de kendim home Office ve Freelance çalıştığım için aynı zamanda özellikle bilgisayarım masaüstü olup ethernet kablosu ile bağlandığım için özellikle kendim internete ihtiyaç duymaktayım. Dolayısıyla, eğer beni yönlendirebilirseniz ne yapmak gerektiğiyle ilgili, bende bu konuda hızlı bir aksiyon almak isterim şimdiden teşekkürler yardımlarınız için…

Selamlar @Berkb, belirttiğiniz tüm bağlantı sorunlarınızın nedeni bölgede yaşanan genel arıza kaynaklı. Devamında kablo arızası büyüyor ve bağlantınızın gitmesine sebep oluyor. Yerel sağlayıcı altyapısı üzerinden hizmet aldığınız için ilgili arızaya müdahale yetkisi yerel sağlayıcı saha ekiplerindedir. Ekiplerin kablo ıslah sürecinin ortalama 15 iş günü süreceğini belirttiğini görüyorum. Kullanamadığınız günlerin tutarı faturanıza yansıtılmaz. Islah süreci tamamlandığında problemleriniz çözüme ulaşacak.

Yaklaşık bir sene önce TurkNet 'e ilk bilgi almak için başvuru yaptığım zaman, 6 ay içerisinde bölgemde TurkNet gigafiberin geleceği bilgisi verildi. Yıl olmuş 2024 ben halen benden yaşlı bir altyapı ile Sürünüyorum şaka gibi hiçbir söz tutulmuyor ve aksiyon hiçbir şekilde alınmıyor. Ben şuan yaşadığım problemin de bir saat gibi kısa sürede halledileceğini düşünüyorum. Bu kesinti yüzünden bütün işlerim askıda kaldı…

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.

Türktelekom ekipleri gelip arızayı çözdü teşekkürler.

1 Beğeni