Dsl ışığım yanmıyor internete bağlanamıyorum

3 gündür internetim yok dsl ışığım yanmıyor türk telekom arıza yok siyerek konuyu kapattı fakat evime veya binaya gelip bir tespit çalışması yapmadılar kimse ulaşmıyor bir saha ekibi gelip çalışma yapmıyor bu maduriyetimizle baş başa kaldık bekliyoruz ailecek sinir küpüne dönmüş durumdayız acilen artık birileri destek versin kablomdamı sıkıntı var servis sağlayıcıdan mı sıkıntı var anlamış değilim destek başvurum aktif olarak hala bekliyorum bilgilendirme yapılması için sabrediyorum artık gına geldi lütfen artık destek verin!

1 Beğeni

Ankastreye kısa kabloyla bi bağlamayı dene dostum yine sorun varsa tt bakar yoksa. Senin kablon sıkıntılı

Ankastrede kendi kablomu bulamadım kendi kablomu nasıl bulacağım hakkındada yardımcı olurmusun lütfen

Eve gelen kablonun rengine bak ilk . Dsl ışığı hiç yanmıyor değil mi

Eve gelen 3 kablo var siyah mavi beyaz ve dsl ışığı hiç yanmıyor arada bir kabloları değiştirirken bi anlık bi yanıyor hemen sönüyor birdahada hiç ışık yakmıyor

Merhaba. Renkler muhtemelen siyah, kırmızı, mavi, beyaz ve siyah bir kablo içerisinde bu renkler var. temas sorunu var gibi veya kablon hasarlı. Şunları yapın.

• Ek, dsl prizi ve splitter kullanmayın/yenileyin (YAK1 klemens)
  • Ankastre bağlantınızı kontrol edin, bağlantıları yenileyin veya farklı renkler ile bağlayın. Kablonuzu kontrol ettirin her ihtimale karşı. Bağlantıları, YAK1 ile yapabilirsiniz.
    Dediklerimi tam olarak anlayamadıysanız buradan, kablonun soket bağlantısının resmini ve ankastre yani bina girişin de veya dışarda ki direkte bağlantının resmini paylaşman daha iyi olur.
2 Beğeni

ankastreden ona bağlı olduğu giriş yerini bulursa yapacak. şuan onu bulmaya çalışıyor.

destekten ankastre giriş yerimii bulamadım ekip gelip kağıt bağlaya bilir mi kabloma dese. acaba gelip kağıt bırakırlar mı

Sanmıyorum, arızanın düzeltilmesi için iç hat kontrolüne gelirler ve arıza iç hat kaynaklıysa ücret çıkacaktır.

Ekip geldi herhangi bir sorun olmadığı söylendi kablolarım sorunsuz çalışıyormuş vdsl e geçişim tamamlanmış onaylandıktan sonra internetiniz aktif olacak denildi bekliyorum üzerinden 24saat geçti ve hala internetimi kullanamıyorum (6 gündür internetim yok)

Dsl yanmıyorsa birden fazla sebep olabilir bunlar senin bakabilecegin durumlar haricinde farklı sorunda olabilir senin bakabilecegin durumlar şunlardır

1 . Ankastre den evine gelen hat sıva altı ise gözle kontrol sağla kopukluk vs var mı hattında ek varsa kontrol et tekrardan temiz ek yap oksitlenme olmuş olabilir
2. Modemde sorun olmuş olabilir imkanın varsa farklı modem ile dene
3.modemin fişini cek dsl kabloyu çıkart 5dk bekle dene

Bunlar dışında arıza için portun sağlık durumuna bakılması gerekir saha dolabında ölçüm vs yapılmasi gerekir bunları Telekom ekibi yapıyor onlarda işi savsaklama peşinde geçmiş olsun şimdiden

Teşekkür ederim dostum ama ekip sorunsuz kablo olduğumu söyledi modemim yeni daha 6-7 günlük default ayarlarında vdsl için sistemden onay gelip internetimin açılacağı söylendi bekliyorum hala