Dsl ışığı yanmıyor adsl vdsl

Merhaba 20 gün önce TurkNet aboneliğim başladı adsl üzerinden modem kurulumu yaptım sorunsuz kullanıyordum sonra vdsl boş port olduğunu öğrendim talep oluşturdum geçiş için dün öğle saatlerinde bi anda dsl ışığı söndü ben de arıza talep oluşturdum bugun tt ekipleri eve gelip dsl kablosunda sinyalleri kontrol ettiler eve sinyal geliyor modemde sıkıntı var dediler modemin zyxel vmg3625-t50b acaba adsl porttan vdsl geçiş yapınca modem kabul etmedi mi nasıl çözebilirim bu sorunu

Selamlar, tekrar VDSL olarak kurulum yapmış mıydınız?

1 Beğeni

Tam öğrenemedim müşteri hizmetleri söylemedi adsl den vdsle geçiş tamamlandı mı onu öğrensem modeme reset atıp yeniden kurulum yapacağım

1 Beğeni

Yeniden kurulum yaptın hala dsl ışığı yanmıyor

Bina girişinde ölçüm yapılırken Telekom ekibinin yanında mıydınız dairenize çıkan kablolar bağlı mıydı? Eğer kabloların yerini biliyor veya görebiliyor iseniz aşağıda ki hangi iki renk kabloyu bağlamışlar kontrol edin sonra daire içinde ki internet prizini açık doğru renklerin bağlı olup olmadığını kontrol edin.
Modem kurulumu ve DSL kablosunun tam oturup oturmadığı kısmını es geçtim yüksek ihtimalle onları kontrol etmişsinizdir.

Merhaba port değişikliği olmuş adslden vdsl geçiş yaptım ondan dsl ışığı yanmıyormuş 1 gün sonra dsl yanmaya başladı şu sıkıntı yok teşekkür ederim

Sorunun çözümüne sevindim iyi günlerde kullanın hizmetinizi :hugs:

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.