DSL ışığı söndü. İnternetim yok. :(

Selamlar . Aylardır sorunsuz kullandığım internet bir anda gitti ve gelmek bilmiyor. Müşteri hizmetleri hattımi kontrol ettiğinde sinyal geldiğini sadece modem kurulumu yapmam gerektiğini söyledi fakat külliyen yalan . Modem gözümün önünde duruyor bir anda Internet ve dsl ışığı gitti. Modem çalışıyor başka bir yerde test ettim çünkü . Kesinlikle internet firmasindan modeme internet gelmiyor. Aslında sabırla bekleyebilirdim fakat internet uzerinden iş yapan birisi olarak iş takibi yapamıyorum. Anlayış göstermenizi ve yardımınızı rica ediyorum

Ek varsa iç kabloda kopmuştur bir kontrol et bakalım

Modeminiz de ki tüm ışıklar yanıyor mu ? TurkNet Online İşlem Merkezi’ne girdiğiniz de bölgeniz de genel bir arıza uyarısı gözüküyor mu ?

Gözükmüyor . Hiç bir sorun olduğunu düşünmüyorum bilgisayarda çalışırken bir anda gitti internet . Modem gözümün önündeydi internet ve dsl ışığı gitti daha da gelmiyor

Kontrol ettim herhangi bir sorun yok kablolarda . Zaten aşırı sabit şekilde kablolar gram oynamıyor yerinden herhangi bir zedelenme kopma olasılığı düşük

Planlı çalışma vardr saat 3 dört gibi gelir internetiniz

Modemi başka hat da denedim demişsiniz ? Modem onda kusursuz çalışıyordu yani demi ? Yine de siz tekrar kurulum yapmayı denediniz mi ?

Amcamlar üst katta oturuyor emin olmak için denedim onlarda modem gayet normal çalıştı . Kurulum yapmayı deniyorum kullanici adı ve şifre giriyorum ileri dediğimde modem kurulumu yapıyor fakat ne dsl ne Internet ışığı gelmiyor . Sinyal gelmiyor modeme çok belli

Spliter (ayırıcı) varsa onu söküp modemi direkt olarak bağlar mısınız? Eğer onu da yaptınız ise TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden dsl ışığı yanmıyor başlığı altından destek kaydı açıp oradan takibini yapabilirsiniz.

Splitter kullanmıyorum . Hat kablosu direk modeme bağlı . Maalesef müşteri hizmetlerini beklemekten çarem kalmadı .korktuğum şeyde bu zaten. Rezalet ötesi bir müşteri desteği olduğunu bile bile TurkNet 'e geçmistim aylar önce . İstanbul’un göbeğinde herhangi bir sorun yaşamam sanıyordum fakat galiba yaşadık . Hayırlısıyla düzelir umarım

Bu gibi sorunlar olabilir. Arkadaşlar yukarıda arızanın olasılıklarını yazmışlar. Umarım sorununuz kısa sürede çözülür :pray:

Teşekkür ederim umarım çözülür

1 Beğeni

Merhaba @skr34, öncelikle karşılaşmış olduğunuz bu durum nedeniyle üzgün olduğumuzu bilmenizi isterim. Eğer sorun hala devam ediyorsa bana özel mesaj üzerinden ulaşın. Ben size elimden geldiği kadarıyla yardımcı olur destek vermeye çalışırım.

2 Beğeni