DSL Hat Sorunu

2 ay önce ADSL VDSL geçiş için başvuru yaptım. Geçişim başarıyla tamamladı. Fakat sorunlar baş göstermeye başardı. Öyle ki 2 hafta İnternetsiz kaldığım zamanlar oldu. Hiç bir sorun yok iken yaklaşık 42mbps indirme hızı almakta olduğum hattım bir anda kesiliyor. Tecrübelerime göre Fiziksel durum(VEA) kapatılıp açılıncaya kadar gelmiyor.
Ev iç tahsisatında sorun yok. Bu süreçte 3 farklı modem kullandım. Modemde sorun yok.
Garip olan durum ise Fiziksel durum açık olmasına rağmen DSL ışığı yanmıyor.

Hat bilgisi

Hat değerlerini atabilir misiniz ona göre bakalım

Hat değerleri:
arıza bilgi

Degerlere göre, Hattiniz bu kadar destekliyor en son 22 mbps, snr düşük ve kopmalarda olabilir.

İnternetim olduğunda net 42mbps alıyorum kopma olmuyor. Sorunun kabloyla olduğunu sanmıyorum. Aniden hat tamamen gidiyor.

ic tesisatinizi ankatreden daireye kadar cat6 cekmenizi oneririm

Çekili. İç ve bina tesisatında sorun yok.

Portunuzu değiştirmişler ve bu portta bir sorun olduğu için maksimum dl hızı 22mb görünüyor. Sağlam bir portta 50mb üstünde bir maksimum değer görürsünüz. Port değişikliği talep edin kendi tesisatınızdan eminseniz.

Bencede sorun portta çünkü vdsl geçince başladı sorun. Tuknet port değişikliği talep ettim bakalım yapılabilecekler mi?

Boş port olmadığından port değişikliği yapılayormuş.
Anlamadığın nokta normal hiç sorun yokken 42mbps internet hiç bir kopma donma olmadan bir kaç gün kullanıyorum. Sonra bir anda bazen öğle bazen akşam gidiyor. Sebebi ne olabilir?