DSL Bağlantısı Yok 📢

Bir de ‘Etiketleme’ önemli. “Türk Telekom’un ben geldim bu hattı kontrol ettim. Sorunsuz teslim ettim bu iş benden çıktı demesi” ile eşdeğer.

Sizin sürecinizde Türk Net ekibinin, etiketleme yapılmadan kurulum yapmaması lazımdı bana sorarsanız. Benim sürecimde Türk Net kuruluma gelmemişti. Ben kendi bağlantımı kendim yaptım. TurkNet Online İşlem Merkezi’dan almadığım hizmetin faturasını ödemek istemiyorum diye talep girdiğimde Türk Net’in olaydan haberi oldu. TurkNet Online İşlem Merkezi’den bir şey takip ettikleri falan yok yani.

Kısacası Telekom kadar, Türk Net’in süreçlerinde de ciddi açıklar var.

Son kullanıcı olarak da beklerken forumlarda takılıp kaderdaşlarınızı likelayabilirsiniz, ‘bizim bir sipariş vardı ne oldu’ diye sorabilirsiniz, sağa sola şikayette bulunabilirsiniz, müdürleri ziyaret edebilir(miş)siniz.

Ya da benim yaptığım gibi Türk Net’i beklerken ISS sepetinden yeni birine sipariş verip hangisi önce gelirse diye şansınızı deneyebilirsiniz.

Ben de tuttu siz de tutar mı bilmiyorum.

Teşekkür ederim.Elektrik teknisyeni arkadaş var. Eve kabloyu onla çekmiştik. Bayağı bu işlerden anlıyordu. Evi bayağı uzak yormak istemiyorum. Onu çağırsam faydası dokunur mu. Ben anlamıyorum pek fazla. Ankastre etiketlemesi mi yapılmadı sorun ne pek anlayamadım. Net bir bilgi de verilmiyor. Yani TT ekiplerinden medet umuyorlar. Pek bir umudum yok ama 4 5 gün daha bekleyim. Daha hiç internet kullanmama rağmen fatura da kestiler. İptal ettirsem kurulum ücretini ödemem gerekiyor mu bilginiz var mı ?

Benim sorun şu oldu. Ben türk telekomu kapattırmadan tekrar 0dan abonelik açtım. Eve gelen kişi varken zaten türktelekom aboneliğim devam ediyordu ondan dolayı internet vardı. 25.09.2020 tarihiyle aboneliğim bitti. Kapattırdım. Kapattırdığım an dsl ve internet ışıkları gitti. Eve gelen arkadaşta zaten kurulum yaptım diye gösterdi.

16mb internete 89 lira ödüyordum tt de. Aç gözlülük ettik 70 mb internet alabilirsiniz.Kendi altyapımızdasınız diye aklımı çeldiler. Bende bir deneyim dedim ama keşke devam etseydim.TT yi kapattırdıktan sonra 79 lira teklif ettiler ama TurkNet 'e geçtim diye reddettim

Hocam yeni abonelik her zaman geçiş aboneliğine göre riskli ve uzun bir süreçtir. ben sizin yerinizde olsam telekomun taahütün son günü turknetin evraklarını yollardım. yeni değil geçiş için. hatta bi kaç gün önce de olabilir. en kötü ihtimal, geçiş süreci 15 gün bile sürse telekom size 15 günlük fatura keserdi. telekomun mevcut abonesi olduğunuz için sadece liste fiyatından faturalandırılırdınız. çatlasa 60-70 lira. baktınız TurkNet işi çıkmaza girdi. ya telekoma taahhüt verip devam ederdiniz yada da başka bir iss ye başvururdunuz.

telekom dünyasında geçiş ve yeni abonelik abone için aynı gibi gözüksed e arka plandaki prosedürler farklı olduğu için yeni abonelik daha uzun sürüyor. zaten nakillerde bir nevi yeni abonelik gibi olduğu için o da uzun bir süreç.

ama artık olan olmuş. umarım bi an önce çözülür sorununuz.

fiyatı düşük teklif etmişler ama hız aynımıydı. bari hızı da yükseltseler di 24 e falan. :slight_smile:

vay be… turknetteki duruma bakınca en kibar ifadeyle !!!
“telekom iyi para kazanıyormuş”…
:slight_smile:
mbps başına benden 6 kat fazla ödüyormuşsun.

Hayır tam olarak çok haklı nedenlerden dolayı ve doğru bir karar vererek seçim yapmışsınız. Kimse parasını yoldan toplamıyor sonuçta. Bir imkan varsa tercih etmek de gayet mantıklı bir seçim. Sıkıntı oluşturan şey belirsizliklerin çok fazla olması ve sizin adınıza verimli yönetilememesi.

3 Beğeni

Ben de henüz Türk Net aboneliğimi iptal ettirmedim, yeni abonelik başvurusu yaptım. Ankastrede farklı bir port üzerinden etiketleme yaptı telekom, yeni firma geldi kabloyu eski porttan söktü yenisine taktı.

Mühim olan kırmızı ile mavi noktaları (ankastredeki portları) buluşturmak. Sizin süreçte mavi portta hat varken TN ekibi geldi, kurulumu yaptı, sıkıntı çıkmadan konuyu kapattı gitti. Çünkü o an hat aktifti. Ertesi gün TT hattınız kapandı. Mavi hat kesildi kırmızı hat boşa çıktı. Şimdi siz istediğiniz kadar TurkNet Online İşlem Merkezi’den kayıt açın onlar da hattınız geldi telekom verdi desin, size bir faydası olmaz ANCAK eski porttan vermedikçe. İşte bunun garantisi yok. Port yönetimi TT elinde. Etiketleme bunu sağlıyor. Kırmızı oku nereye eşleştireceğim sorusunun cevabı yani.

Önce etiketleme yapılması lazımdı demem bu yüzden. Telekom’un yeni hattı nereye vereceğini bilmeden kurulum yapmak bu sıkıntılara davetiye çıkarmak oluyor ki olmuş.

2 Beğeni

Hocam şu an ne yapmam lazım sizce ? Bu sorunun çözümü çok zor mudur ? Yani çok zorlanıyorum mobil verimde bitmek üzere. Sizin dediğiniz gibi arıza iş emri numarasıyla türktelekoma gitsem ilgilenilir mi ?

1 Beğeni

Hocam taahhütsüz fiyat 300 lira çıkarıyorlar cesaret edemedim. Çünkü türknetin zamanında geçiş yapmayacağını düşündüğüm için.4 5 gün gecikse bile 50 60 lira fatura çıkarırlar dedim. Zaten 1 ay kodla ücretsiz kullanıldığı için o da kurulum ücretini karşılar demiştim o an ama haklısınız keşke geçiş yapsaymışım

2 Beğeni

yuh. o kadar varmı liste fiyatı. hadi kampanya fiyatının 2 katı olsun. 16 mb liste fiyatı 300 lira yoktur bence. ama dediğiniz gibiyse milleti taahhüte sokmak için fiyatı şişirmişler.
şu anki çektiğiniz sıkıntı ve belirsizlik değmez 50-60 liraya.

hem geçiş yaptığınızda kurulum ücreti ödemeyecektiniz. yeni abonelik olunca bir de o eklenmiş. telekoma 60 lira vermeyim derken TurkNet 'e vermişsiniz…

en azından bir çözüme ulaşabilirsiniz. gitmemekten iyidir…

1 Beğeni

Ben prensip olarak karşı olduğum için gitmedim. Ama neden olmasın. Bu şekilde aynı gün çözenler var. @baryburton

Vakit nakittir.

1 Beğeni

aklıma Kemal Sunalın filmi geldi nedense. karakola gitmeyip gitmeyip sonunda gidince adamı “Karabela” sanıp yakalamaları. :slight_smile:

2 Beğeni

Valla hocam türktelekomla aram hiç iyi değil onlarca haftalarca uğraştırmıştım oraya gidip bir kavga çıkarmıştım aynı personeller duruyorsa oraya da gitmek istemem bende :slight_smile:

2 Beğeni

adamların “Karabelası” olmuşsun resmen. :joy:

şimdi bu soru daha anlamlı oldu. eğer kavgalıysanız mutlaka ilgilenirler. :slight_smile:

2 Beğeni

Vallahi öyle oldu hocam nereye girsem bir işim rast gitmiyor. Dedim 16 mb 89 lira ödüyorsam 70 mb 85 öderim en azından. Orayla falanda bayağı tartıştım. Bana modem bozuk olmadığı halde teknik ekibi modem bozuk deyip yeni modem aldırmıştılar. Yani şansızlık böyle bir şey. Nereye gitsem oradan kazık yiyorum

2 Beğeni

Hocam verdiğin bilgiler için çok teşekkürler. Son bir sorum olacak. TTnetteyken ev telefonu kullanıyordum ve Adsl kullanıyordum. TurkNet 'te yalın internet ve vdsl kullanıcam bu işlemler yapılırken benlik bir durum var mı. Yani kurulum için türk telekom ekipleri gelirse onlara bir şey belirtmem gerekir mi

1 Beğeni

bu ülkede gerçekten dayağı hak eden insanlar var. ama dövsen adamdan sayıp karakolluk oluyon. işlerin hakkıyla yapsalar.
ya bana adres soran olsa, adama tarif ettikten sonra arkasından 10 dakika bakıyorum acaba doğru yere gidiyormu, işi halloldumu diye. para kazanıp o işi hakkıyla yapmamak, japon değilim ama öyle bir şey yapsam kahrımdan harakiri yapardım. :joy:

sen TurkNet 'e yalın başvurusu yaptıysan zaten süreç yalın olarak işler. senlik bişi yok.

2 Beğeni

Bende öyleyim. Yani ben artık şu moda girmiştim türktelekomda adamlar aylarca internet vermeyip parasını alsa nereye şikayet edeceksin. 1 ay ev içi tesisatta hata olduğunu tespit edemediler. Taahütlü olduğundan 1 ay internetsiz kaldım. Kimi kime şikayet ediceksin 24 ay vermese yine kendileri haklı oluyor

3 Beğeni

telekomdaki sistem “şıracının şahiti bozacı sistemi” olduğu için…

3 Beğeni

Şu anda o moddayım. Adamlar sen beni bırakıp gitmişsin deyip gelip gerekli düzeltmeleri yapmasalar ne yapmam lazım bilmiyorum. TurkNet tt yi suçlar. Tt de bizlik durum yok TurkNet suçlu der . Olan benim gibi kullanıcılara olur

2 Beğeni