DS-lite veya DS hangisi?

Arkadaşlar turknetten ipv6 aldım , merak ettiğim sundukları DS (dual stake) yoksa ds-lite (dual stake lite ) mi , eğer lite ise port açılmıyor , hariçten erişim sağlanmıyor , eğer şansımız varsa DS yani ipv4 native ipv6 native çalışır ,???

Ds tercih ediniz. Dual yani ipv4-ipv6 şeklinde olmalı.

Bildiğim kadarıyla ipv4-ipv6 dualstack olarak sunuluyor. Kendi modemimde de öyle ayarlamıştım.

Muhtemelen dual stacke , ama port açıp hariçten ulaşamıyorum

internete bağlanmamda sıkıntı yok , lakin hariten webservere ulaşamıyorum, ipv6 sabit bir ip ama nedense bir türlü başarmadım ondan dolayı acaba dedim ds-lite kullanıyor TurkNet , çünki ds-lite native bir ipv6 değil , ds-lite ipv4 içinden açılmış bir tunel ipv6.
Tam emin değilim ama okuduğum kadarıyla 2a02: ile başlayan ipv6 lar tunel bir ipv6.
normalde 2001: ile başlaması gerek diye biliyorum hakiki ipv6 , senin ipv6 nasıl ?

peki port açıp telefondan haricten ulaşabiliyormusun ipv6 adresine?

Bu konuda doğru bir cevap veremeyebilirim ancak IPv6 ile kendi bilgisayarımda açtığım bir oyun sunucusuna arkadaşlarım erişememişti. Karşı tarafın da IPv6 kullanması gerekiyor diye biliyorum.

port açıp ipv6 8080 , 80, 443 hariçten ulaşabiliyormusub , bu işin cevabı bunda saklı