Download hızım birden düştü

Merhabalar. Yaklaşık 1 ay önceye kadar sabit bir şekilde 12MB/s indirme hızı alıyordum fakat bu birden 3MB/s’e indi. Nadiren tekrar 12’ye çıkıyor ama bir şey indirirken indirme süresinin %90’nında 3MB/s hız alıyorum. Sorun indirdiğim şeyde değil kesinlike, Steam, Epic Games, oyunların kendi launcherları falan fark etmeden 3MB hız alıyorum. SpeedTest’e 122Mbps download hızı diyor, yani hemen hemen 10-12 MB/s hız almam lazım ama yok, olmuyor. Ayrıca sorun cihazımda da değil kesinlikle. Bunu nasıl çözebilirim?

Ayrıca bi anlamı var mı bilmiyorum ama speedtesti başlattığım anda tüm indirmelerim birden duruyor.

Selamlar @Uraeust, öncelikle testlerinizi İnternet Hız testi: Geniş bant bağlantınızı test edin - nPerf.com kanalı üzerinden gerçekleştirmenizi rica ediyorum. Speedtest’te sunucu bazlı sapmalar olabiliyor. “Kesinlikle sorun bende değil” demişsiniz fakat ilgili üçüncü parti platformlarında yine sunucu bazlı değerlerde değişimler olabiliyor. IDM kullanarak bu platformların dışında bir indirme yaparak test etmenizi tavsiye ediyorum.