Download hızı kararsızlığı

TurkNet 'e geçeli 4 gün oldu.İlk iki gün sorun yoktu mükemmeldi fakat şu son iki gündür download hızım steam de 30-40Mb/s de başlayıp birden 1-2Mb/s ye düşüyor.Speedtest sonuçları da resimdeki gibi.

Steamda görünen indirme kısmı diskiniz yeterki işlem hızını karşılayamadığında veya sunucudan kaynaklı oluyor hatta internetten araştırırsan çözümü de mevcut. Fakat senden isteyeceğim şey dalgalanma yaşadığın zaman 5 dakika aralıklarla 3 kez kablolu olduğu görünecek şekilde ookla speedtest sitesinden hız testi yapıp atman. Ekstra olarak modem arayüzündeki değerleri gönderirsen sevinirim.

Zyxel VMG8623-T50B modem kullanıyorum hat değerlerimi nerden bulabilirim peki?

sanırsam bahsettiğin değerlerin burada çıkması gerekiyor

Fiber kullandığınızı yeni gördüm. Fiberde hat değerleri yoktur.

yaptığım 3üncü testin sonu

1 gbit paketini kullanıyorsunuz değil mi ?

hayır 100lük kullanıyorum ilk 6 ay bu hızı alacağım söylenmişti

Evet doğru 5G kanalında evde bulunan yeni bir telefonda test yapabilir misiniz. Harddisk hızınızın yetişmemesi olası. Eğer aksi bir durum olduiunu düşünüyorsanız destek kaydı açıp durumu iletin lütfen

SSD kullanıyorum sorunun ondan kaynaklı olduğunu sanmıyorum ama yine de bi kontrol edeceğim.
Telefon ile test yaptığımda sadece download testi gözüküyor
.

SSD kullamıyorsanız sorunun depolama kaynaklı olması imkansız. Destek kaydı alın ve destek kaydına kablolu olduğu gözükecek şekilde 3 hız testini ekleyin lütfen.

tamamdır teşekkürler ilginiz için

Rica ederim süreci burada bizimle paylaşabilirsiniz.

1 Beğeni

steam, oyununa gore indirme hizlari sagliyor. her oyunu tam hizda cekemiyoruz. populer oyunlari cekebiliyoruz.

1 Beğeni

evet dediğin doğru problemin sadece steam kullanırken ortaya çıktığını fark ettim.Diğer platformlarda herhangi bir sıkıntı yok.

1 Beğeni

Bunu Steam ayarlarından sunucu değiştirerek çözebilirsin. O zaman sorun çözüldü.

1 Beğeni